DR. OPTIK s.r.o.

K 11. 05. 2023 jsme přispěli celkem 123 635,41 Kč společnosti HAIMA CZ, z.s. na pomoc dětem s hematoonkologickým onemocněním.

Akce

8 důvodů, proč si pořídit sluneční brýle z optiky a ne ze supermarketu

Sluneční brýle se dají pořídit, jak v optikách, tak samozřejmě v drogériích, supermarketech či v obchodech s oblečením. Mezi těmito slunečními brýlemi jsou však velké rozdíly.

Sluneční brýle ze supermarketu

Ptáte se, proč toto neumí i levné brýle z různých obchodů? Je to jednoduché – brýle z drogérie či jiných obchodů většinou mají pouze tvrdé plastové fólie, které neobsahují žádnou ochranou povrchovou vrstvu, tudíž oko vůbec nechrání. Zatmavená čočka způsobí roztažení zornice (při větším světle se zornice zúží, při menším osvětlení se zornice roztáhne), čímž dochází k průniku většího množství světla do oka; na sítnici. Vzhledem k tomu, že tyto sluneční brýle nemají žádný ochranný filtr, prochází do oka pouze škodlivé světlo, které způsobuje oční onemocnění.

Sluneční brýle z optiky

  • jsou vyráběny z kvalitního materiálu
  • mají ochranný filtr proti škodlivému UV záření (čímž chrání sítnici (a celkově oko) před škodlivým zářením a možným následným vznikem očních problémů a onemocnění)
  • většina našich slunečních brýlí má polarizaci
  • v optice získáváte garanci záruky na brýle
  • v optice Vám poradí profesionálové i s výběrem vhodného zabarvení slunečních skel – na každou činnost se totiž hodí jiná barva skel. A zároveň každému pocitově sedne jiná barva. Např. na řízení není černá barva skel úplně vhodná
  • V optice máte záruku zdravotní nezávadnosti materiálů brýlí a čoček
  • příjemným benefitem je i méně vrásek kolem očí 🙂 protože jednak málo mhouříte oči a zároveň vás chrání UV filtr před škodlivým zářením

Proč zvolit sluneční brýle s polarizačními skly?

Některé sluneční brýle mohou mít polarizační skla, což je jejich další benefit. Polarizace eliminuje rušivé odlesky od vodorovných ploch (mokrá vozovka, hladina vody, aj.).

Například při jízdě lesem za svitu sluníčka se na vozovce střídají stíny stromů a slunce, vozovka se zároveň leskne, což způsobuje oslnění řidiče; v případě mokré vozovky jsou odlesky o to intenzivnější a nepříjemnější. Všechny tyto problémy vám pomůže vyřešit právě zmíněná polarizace. Nejvíce si chválí sluneční polarizační brýle právě řidiči a sportovci. Oceníte je ale určitě také na sněhu v horách nebo na letní dovolené u vody, kde se nepříjemné paprsky odráží od vodní hladiny.

Jak zjistit, že jsou skla polarizační?

Nejlepší je navštívit jednu z našich prodejen, kde máme obrázkové testy přímo určené na zjištění polarizace slunečních brýlí. Další možnosti je, že se skrze sluneční brýle podíváte na displej mobilního telefonu a uvidíte na něm lehkou duhu, všimnete si menší změny barev na displeji a může se i vyskytovat pocit koukání přes 3D brýle (když text/obrázky na displeji jakoby vylézají z displeje telefonu).