Aktuality 2/3

A opět se školíme…

Ve dnech 11. až 12. května 2016 jsme se opět sešli v naší oblíbené Nesuchyni u Rakovníka, abychom proškolili naše zaměstnance před letní sezonou.
Tématem číslo jedna byly samozřejmě samozabarvovací brýle a vůbec účinky ostrého slunce na náš zrak v letním období.

Cílem bylo připravit naše pracovnice, aby byly schopni fundovaně vysvětlovat tyto jevy na naše oči a zároveň vhodně doporučit všem našim zákazníkům optimální řešení brýlí na léto.

Přednášky byly sledovány s plnou vážností a pozorností…

01
02
03
05

Zástupci našich dodavatelů měli připravené názorné obrázky, jak je třeba s novými produkty pracovat.

Školení probíhalo intenzivně celé dva dny a velmi jsme ocenili, že naši zaměstnanci vše sledovali se zaujetím a chutí se dovědět něco nového.

Pracovalo se také ve skupinách, kde se modelovaly různé situace a naše vedoucí se učili zodpovídat ty nejtěžší otázky zákazníků.

04
06
07
08
09

A na závěr nemohl chybět test. …vždyť proto jsme tady byli, abychom se někam posunuli v našich vědomostech.

A o tom, jestli umíme najít odpověď na otázky vás klientů, se musíte přijít přesvědčit sami. Budeme se na vás těšit.

Váš team Doctor Optic

10
11

Slaný slavilo 10 let existence provozovny

Tuto sobotu, 14. května 2016, slavila slánská pobočka 10 let existence. V rámci oslav proběhla slavnostní přehlídka módní návrhářky Mileny Langerové a společnosti SAFILO, která na českém trhu zastupuje značky GUCCI, Max Mara, Tommy Hilfiger a řadu dalších.

Hlavní hvězdou přehlídky byla Iveta Vítová-Lutovská, česká miss roku 2009.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přehlídka proběhla na hlavní třídě ve Slaném před optikou naší společnosti a stala se úžasnou společenskou událostí květnových dnů.

Návštěvníci přehlídky si také mohli zakoupit nejen modely Mileny Langerové, ale za zvýhodněnou cenu i právě modely brýlí společnosti SAFILO.

Iveta Lutovská je opravdu krásná modelka a brýle ji velmi slušely….

Ale i další modelky představily krásné brýle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Měli jsme velké štěstí na počasí a tak letní modely Mileny Langerové spolu s našimi užasnými brýlemi měly u diváků velký úspěch.

Výsledkem akce byly desítky prodaných brýlí značek Max Mara, GUCCI i Tommy Hilfiger.

Akce se tedy povedla nejen jako kulturní událost jara, po ní následoval raut s živou hudbou, ale i jako možnost koupit si krásné brýle.

Zkrátka DR. OPTIK slavil a všichni si to užili…, ale nemusíte se bát. Krásných brýlí nabízíme i nadále spoustu. A tak Vám nezbývá než se o tom v našich provozovnách přesvědčit.

Váš team DR. OPTIK

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OPTA 2016

Největší událostí optického jara je veletrh optiky OPTA 2016, který proběhl od 18. března do 20. března 2016 v Brně.

I když nedosahuje pro nás významu veletrhů v Evropě, využili jsme ho k setkání s našimi dodavateli brýlových čoček.

Vždyť kvalitní brýlové čočky jsou základem dobrého vidění. Setkání jsme využili také k projednání akcí na jaro/léto, aby nákupy u nás byly opravdu atraktivní.

01-opta-2016

První jednání jsme vedli se zástupci společnosti Omega Optix, českým výrobcem brýlových čoček.

Tato firma pro nás připravuje pravidelně výborné akce a tou probíhající je vynikající cena na značkový produkt samozabarvovacích čoček TRANSITIONS. Vždyť ty můžete nyní koupit již za 990 Kč. A to se přeci vyplatí.

Tato firma chystá také v zastoupení společnosti NIKON – novou čočku pro řidiče.

02-opta-2016
03-opta-2016

Bude velkým překvapením na léto, kdy často jezdíme všichni do oblíbených mořských destinací autem v noci. Máme se tedy na co těšit a produkt brzy představíme na našich prodejnách jako první v republice.

Vždyť většina z nás má problémy s viděním v noci nebo za šera či deště. Tato čočka by nám měla pomoci.

Druhým naším velkým dodavatelem brýlových čoček je německá firma RODENSTOCK.

Ta nejen dodává špičkové čočky do brýlí, ale prodává nádherné kolekce brýlí Mercedes, Porsche a Claudia Schiffer. I ty můžete například na prodejně v Brně nebo ve Slaném vidět.

04-opta-2016
05-opta-2016

Se společností Rodenstock jsme pro Vás připravili fantastickou nabídku na multifokální brýle. Máme velkou radost, že Vám můžeme v létě představit novou multifokální brýlovou čočku této německé firmy za vynikající cenu. Nechte se překvapit.

A nebyla by to OPTA, abychom Vám nepřipravili novou kolekci slunečních brýlí POLAROID.

Již řadu let pro Vás máme největší nabídku této vynikající značky slunečních brýlí.

A jistě si pamatujete, že Vám přinášíme tyto brýle vždy s těmi nejlepšími cenami v republice na nejnovější kolekce. Tak tedy vzhůru pro ně. Zásoby nejsou neomezené.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Váš team DOCTOR OPTIC z Brněnského výstaviště

06-opta-2016

MIDO 2016 - Veletrh plný krásných brýlí v Miláně ve dnech 26. - 29. 2.

Přicházející jaro přináší jako každoročně nový ročník veletrhu MIDO 2016 v Miláně a tím spoustu inspirace pro naše nákupy nových jarních kolekcí obrub.

IMG_7273
IMG_7281
IMG_7515
IMG_7269

A bylo z čeho vybírat… všechny značky přicházejí s brýlemi plných barev, nápaditostí v kombinaci barev a prostě s plastovými brýlemi plné slunce a jara. Optimismus zkrátka sálal z každé obruby.

Pokusíme se Vám v několika fotografiích tento optimismus zprostředkovat. Ale je jasné, že přijít do našich prodejen je lepší a pak můžete zkoušet a zkoušet… neboť kolekce, které jsme nakoupili přicházejí již v těchto dnech do prodeje.

IMG_7343
IMG_7389

Dobrou zprávu máme pro rodiče malých ratolestí. Opět jsme nakoupili pro naše nejmenší kvalitní francouzské sluneční brýle LOCAPLAST, které v krátké době budou na prodejnách a jako vždy se po nich rychle zapráší. Není kvalitnějších a cenově dostupných brýlí pro děti na českém trhu.

IMG_7291
IMG_7350
IMG_7289
IMG_7303

Takto je asi zkoušet nebudete, ale buďte si jisti, že jsou pro vaše děti bezpečné a hodně odolné.

S touto firmou spolupracujeme již mnoho let a jejich výrobky jsou zárukou kvality a pohodlného nošení.

Již tradičně jsme nakoupili italské brýle společnosti THEMA ze severní Itálie a jejich kolekce, to je italský špičkový design, kvalitní zpracování a nekompromisní kvalita použitých materiálů.

IMG_7437
IMG_7445

Italský design se nedá popsat, ten musíte cítit. Přijďte se na novou kolekci podívat!

Kolekce obsahuje jak moderní styl unisex, tak klasický pro muže konzervativní i řadu brýlí určenou pro americký trh. Ta vyniká jednoduchostí a čistým designem.

A na závěr novinka:

IMG_7352
IMG_7337

Jako vždy na každém veletrhu hledáme něco úplně nového. Tentokráte představíme značku španělskou. Je to značka MO, která vlastní více než 500 prodejen ve Španělsku. Jsme rádi, že Vám ji můžeme představit poprvé na českém trhu a jednáme o výhradním zastoupení pro ČR. O tom, jestli to má smysl, se přijďte přesvědčit do našich prodejen. My si myslíme, že budete stejně nadšeni jako my.

IMG_7346
IMG_7354

Tato španělská firma představuje mnohaletou tradici a zkušenost, proto jejich brýle jsou velmi pohodlné, mají výraz a okamžitě zaujmou.Budeme rádi, když po jejich shlédnutí a vyzkoušení v našich prodejnách, budete mít stejný názor.

Váš team DR. OPTIK z Milána

Zlatá neděle ve Slaném

Jako již tradičně se vždy naši zákazníci o zlaté neděli schází před naší provozovnou ve Slaném, abychom si s nimi připili svařeným vínem, pohostili je vánočkou a tak oslavili blížící se vánoce. Chceme jim tím poděkovat za přízeň, kterou nám věnovali v uplynulém roce a popřát jim klidné svátky mezi blízkými.

?????????????

Letos to spíše počasím bylo na chlazené nápoje, žádný sníh a mráz, ale tradice je tradice a tak mnozí již od rána čekali na tradiční dárek našich děvčat. A měli jsme velkou radost, že tu letošní zlatou neděli přišlo tolik lidí.

Dokonce naše děvčata dostala jako poděkování krásné růže od spokojených zákazníků. Jsme opravdu potěšeni, že naši zákazníci mají tak pozitivní vztah k naší provozovně ve Slaném.

?????????????
?????????????

A tento rok jsme pro naše zákazníky připravili velké překvapení. Vždy pouštíme jen reprodukovanou hudbu a tak jsme chtěli letošní rok zase udělat pro naše zákazníky něco nového. A to se nám povedlo.

?????????????

Novinkou byl dechový soubor, který nám přišel zahrát vánoční koledy. Koncert byl velmi milý, pohodový a tak se poslouchalo a pilo svařené víno, zakusovala vánočka…zkrátka povedená zlatá neděle.

?????????????

Na fotografiích je pěkně vidět, kolik lidí se přišlo bavit s námi…Moc děkujeme a všem přejeme krásné a klidné Vánoce a šťastný nový rok 2016.

Váš team DOCTOR OPTIC

A opět se školíme….

Ve dnech 3. a 4. října letošního roku proběhlo další školení našich pracovníků a pracovnic v krásném prostředí školícího střediska v Nesuchyni u Rakovníka.

01

Cílem bylo prohloubit odborné vědomosti před nastávajícími akcemi v měsících listopad 2015 až únor 2016 a prohloubit manuální dovednosti při práci s obrubami pro naše zákazníky. Často k nám chodí s drobnými opravami a tak jsme chtěli naše pracovníky lépe připravit na podobné situace. Cílem je, aby náš zákazník dostal rychlý a odborný servis i této oblasti drobných oprav.

Samozřejmostí je odborné přezkoušení našich zaměstnanců. V této oblasti patříme jistě ke špičce vzdělávání zaměstnanců v optikách v celé ČR.

02
03

A u testů se museli potit opravdu všichni…

Na vzdělávání zaměstnanců klademe velký důraz. MUDr. Madunický osobně přezkušoval naše optometristy, aby jejich znalosti pomohly nejširšímu okruhu zákazníků a aby byly schopni odpovědět všechny záludné dotazy.

04

Pak už jsme pracovali na nových produktech společnosti Rodenstock a učili jsme se je vysvětlovat našim zákazníkům srozumitelně a jasně, aby věděli, co je pro ně nejlepší řešení do jejich nových brýlí.

Součástí jsou i pomůcky, s kterými je práce našich lidí samozřejmostí.

05
06

Důležité je umět se zákazníka zeptat, na co vlastně brýle potřebuje, zjistit jeho představy a potřeby, najít optimální variantu potřeb, užitku a estetiky. To jsme se učili spolu s Ing. Radkem Henikem, odborníkem na komunikaci s klienty. Mimo jiné pracuje pro naše špičkové maloobchodní značky jako je textilní síť Blažek.

07

Součástí byla i živá komunikace. Neboť jak víme, každý zákazník je jiný a je třeba vždy k němu najít cestu.

Velmi zajímavou částí dvoudenního zaměstnání byl i praktický nácvik práce s obrubami.

08

Některou práci s brýlemi zvládnou jen jemné ženské ruce.

09

Zkrátka nejen vědomostmi je náš člověk živ, ale i praktickou zručností. Je nám radostí, že školení opět posunulo náš tým dopředu a že naši lidé jsou opět schopnější při práci pro vás, naše zákazníky….

Budeme rádi, když se o tom přijdete přesvědčit do našich prodejen, kterých je už 26 a v listopadu pro Vás otevřeme další , tentokrát v Lysé nad Labem.

Váš team DR.OPTIK

Seznam dalších aktualit