DR. OPTIK s.r.o.

K 11. 05. 2023 jsme přispěli celkem 123 635,41 Kč společnosti HAIMA CZ, z.s. na pomoc dětem s hematoonkologickým onemocněním.

Akce

Brýle pro Štěpánka

V úterý 9. 6. jsme v naší optice Doctor Optic ve Slaném měli možnost udělat jeden dobrý skutek v podobě velice odolných dioptrických brýlí pro desetiletého Štěpánka Vaňka.

Kromě oční vady trpí odmalička svalovou ochablostí, má atypický autismus a specifickou formou retardace, kterou trpí v celém Česku jen jeden pacient a tím je právě malý Štěpánek. Podle lékařů bude už do konce života závislý na péči druhých.

Po zdařilých rehabilitacích, na které jsme Štěpánkovi přispěli, se v 5 letech postavil na nohy a začal komunikovat podle obrázků. Díky metodě TheraSuit se naučil postupně také sám zouvat a oblékat. Jeho maminka o něj pečuje statečně a podle jejích slov to nikdy nevzdá.

Jsme moc rádi, že jsme se s oběma setkali u nás v optice a mohli jsme Štěpánkovi zpříjemnit jeho život novými dioptrickými brýlemi s nezničitelnými skly a flexibilní pružnou obrubou. Štěpánek byl po celou dobu zkoušení brýlí dobře naladěný, usměvavý a vždy přesně naznačil, které brýle jsou jeho favoritem a naopak. 🙂

Štěpánkovi a jeho mamince přejeme, ať se jim daří dělat v rámci rehabilitací další pokroky a jsou stále tak stateční a usměvaví ❤