Calgary VISION CANADA

Ve dnech 4. a 5. listopadu 2017 jsme se rozhodli navštívit veletrh oční optiky a optometrie v Kanadě, ve městě Calgary.

Cílem bylo přinést nové nápady, načerpat nové poznatky o optickém světě za velkou louží a transformovat tyto zkušenosti do podmínek českých optik.

Optický business ve světě je pro nás inspirací vždy na veletrzích v Evropě, kde pravidelně pro naše zákazníky hledáme nové dodavatele a přinášíme evropské trendy v podobě nových moderních obrub. Toto jsme chtěli také porovnat se styly v USA a Kanadě.

01

Přehlídka ukázala 2 základní nové trendy.

Jestli se tyto trendy uplatní jako aktuální pro Evropu, ukážou až následující veletrhy v Evropě. Především MIDO v Miláně, kam se samozřejmě chystáme a pokud budou definovány i jako evropské trendy, rádi je pro Vás nakoupíme.

02

Prvním trendem jsou zcela jistě odlehčené materiály. Brýle působí velmi něžně, až zranitelně na každodenní nošení.

Vystavovalo je spousta firem a asi nejzajímavější byla kolekce berlínské firmy a pak značky VALENTINO.

03

Určitě bude zajímavé sledovat, jestli se tyto tenké obruby chytí na našem trhu. Zranitelnost je však pouze zdánlivá. Obruby jsou velmi pevné a vyrobeny z odolných materiálů. Byla velká radost je zkoušet. Jsou velmi lehké a příjemné na nošení.

Druhým významným trendem je vysoká barevnost. Tento trend byl vidět již minulý měsíc na veletrhu v Paříž a zdá se, že je to trend celosvětový. Je pravdou, že nositele, spíše nositelku, dokáží přímo rozsvítit.

04

Nejvíce nás oslovila kolekce izraelské firmy RONIT FURST. Ta dokonce k dekoracím používá skutečné zlato.

Modely působí hodně zajímavě a dokáží vyjádřit osobitost nositelky. Jsou vhodné pro sebevědomé ženy. Je pravdou, že nás velmi zaujaly a že jednáme o zastoupení této značky na českém trhu.

05

Prostě z této nabídky si musí vybrat každý, kdo se chce odlišovat. O tom, jestli se nám podaří tyto nádherné obruby představit na našich prodejnách Vás budeme včas informovat.

Váš team DR. OPTIK
Calgary, Kanada

06