Poprvé v nadnárodním složení

Ve dnech 13. až 15. dubna 2018 proběhlo poprvé v historii tradiční školení našich zaměstnanců s mezinárodní účastí. Je nám velkou ctí oznámit, že v průběhu dubna až června otevřeme tři provozovny na Slovensku a tak se naše ryzí česká firma se svoji expanzí po Moravě dostává až na Slovensko a stává se skutečně nadnárodní společností.

nesuchyne-2018-01

Ve firmě jsme na to velmi hrdi, že můžeme naši skvělou nabídku brýlí a služeb nabídnout i našim milým zákazníkům na Slovensku a tím rozšířit pole naší působnosti. A školilo se nás již opravdu hodně, téměř 100 pracovníků. Žádná z našich konkurenčních optik nevěnuje tak významnou pozornost vzdělávání svých pracovníků jako DR. OPTIK. Tím se lišíme a tím si získáváme i přízeň našich zákazníků.

V sobotu jsme se intenzivně věnovali zdokonalování našich prodejních dovedností a hlavně přípravě na skvělou akci samozabarvovacích čoček TRANSITION. To jsou nejlepší samozabarvovací brýlové čočky na světě a tak jsme se připravovali, abychom odpověděli našim zákazníkům na všechny možné otázky.

nesuchyne-2018-02
nesuchyne-2018-03

Nedílnou součástí naší přípravy je praktická část. V té musí naší zaměstnanci prokázat osobní připravenost a znalost teoretických i praktických znalostí v probírané problematice. Práce ve skupinách slouží také k potvrzení si argumentačních technik, aby pro zákazníka bylo vše pochopitelné.

Prodejní dovednosti, schopnost vysvětlit zákazníkovi vlastnosti každého produktu, jsou pro nás velmi důležité. Jen tak dostane zákazník opravdu to, co potřebuje a je pak spokojen. Teoretická připravenost našich pracovníků na prodejnách je pro nás velkou hodnotou.

nesuchyne-2018-04
nesuchyne-2018-05

Praktická cvičení a závěrečné přezkoušení je pro nás standartním nástrojem vzdělávání celé firmy. Neděle byla ve znamení přípravy s naším druhým velkým dodavatelem, společností Rodenstock. Tento německý gigant představoval nejen nový katalog s upravenými některými brýlovými čočkami, ale představil i nové produkty.

Firma Rodenstock je i pro naše zákazníky symbolem zaručené kvality a představuje tak vysokou prestiž našich provozoven. Neprodáváme totiž našim zákazníkům nikdy nekvalitní čočky. Kvalita je vždy na prvním místě.

nesuchyne-2018-06
nesuchyne-2018-07

Asi nejzajímavějším novým produktem je čočka proti tzv. modrému světlu, které poškozuje sítnici oka. Může způsobit i bolestivý zánět spojivek a rohovky, jakož i poškodit čočku oka, například zákaly.

Zdrojem tohoto modrého světla jsou všechny diodová světla, xenonová světla, ale i elektromagnetické záření z obrazovek počítačů, telefonů apod. Tedy věc, která je dnes nadmíru aktuální. Tuto čočku si naši zákazníci mohou koupit již nyní za velmi zajímavou zaváděcí cenu. Samozřejmě i tyto přednášky musí končit praktickým nácvikem.

nesuchyne-2018-08
nesuchyne-2018-09

Vždyť pouze v diskusi se naučíme argumentovat a vysvětlovat i laicky některé odborné vlastnosti. A to je pro zákazníka to nejdůležitější.

Do svých domovů se všichni rozjížděli se spoustou nových poznatků a ještě bude pár dní trvat, než si je každý utřídí v hlavě. Ale to nejdůležitější pro nás je, že jsme opět odvedli kus práce na poli vzdělávání a že jsme opět lépe připraveni na všetečné dotazy zákazníků. Tak nás přijďte všichni prozkoušet, ať víme, jestli jsme pracovali celý víkend dobře.

Váš team DR. OPTIK

Seznam dalších článků