VPMD

Anonymní dotaz 21.11.2018

Chtěl bych optat na postup nenocnice na Váš -zda byl v mém případě správný? Jen v krátkosti v pátek jsem si všimnul při práci na PC, že je nějak špatně vidím, ale nevěnoval jsem tou moc pozornost (s tím, že mám asi oči unavené) , jinak jsem žádnou změnu nepozoroval jen u toho PC,  ale po víkendu to bylo to samé tak jsem zavolal své oční a domluvil si prohlídku na cca za 14 dni, nicméně v uterý jsem se podíval na net na choroby oka objevil tam tu tabulku s mřížkou a tečkou uprostřed a teprve poté mně napadlo zkusit oči zvlášt a z hruzou jsem zjistil, že levé oko opravdu vidí černou tečku uprostřed protáhlou směrem dolů. Druhý den jsem okamžitě utíkal k oční zkusila mi zrak na tom baneru s tím, že se nic nezměnilo vidím jak mám  , pak mi dalo skouknout tu tabulku kde už to bylo špatně, takže mi rozkapala oči a  okamžitě poslala do nemocnice , jak mi sama řekla ať jdu hned.
Tak se také stalo v nemocnici se mně ujali také  hned , za začátku mi doktorka řekla, že mi proskla žilka vlivem stresu, že se to stává , ale po vyšetření na OCT mi sdělila, že je to vážnější, že mám VPMD ( žlutošedý otok)  , že je to důsledek mé silné krátkozrakosti- mám 7 dioptrii. Vysvětlila následující postup: dáme Vám 3x injekci do oka, pak budete vidět zcela normálně , ale nepovíme za jak dlouho. Na injekci mně objednali za 3 týdny, s tím že to luxusní péče a nic rychlejšího neexistuje. Pracuji jako geodet to druhé oka mám ještě slabší, takže následujících celých pár dní jsem pořád koukal do optiky tím špatným okem, pořád bylo ještě lepší, ale 6tý den se mi tam udělala vyloženě taková šedá clona ve středu zorného pole a přes tu nebylo už vidět , utíkal jsem do nemocnice,že se mi to zhoršilo zda mi nepíchnou tu injeci dřív, doktorka už nebyla tak vlídná a vyloženě mně vyhodila s tím, že jsem snad objednaný, byl jsem tam ještě další týden, ale zas to samé, takže injekci jsem dostal opravdu až ten 3 týden, stím že těsně před mi ta samá doktorka uděla vyšetření-sdělila, že se zhoršilo moc, ale injekci dáme prý se tím nic nezkazí- a dá se říct utekla už mi žádné jiné info nechtěla ppodat. . Injekci mi dali , tak jsem čekal na nějaký další postup, či kdy se mám dostavil na kontrolu, ale přišla jen sestra dala mi zprávu o zavedení té injekce a žádné další infonic ?
Ani o žádné další kontrole nic? Prý nic nikde není , odchytil jsem tam jen nějakou jinou doktorku, která se koukala na můj problém v PC, řekla , že už na to oko asi neuvidím , navíc mám velkou šanci, že to postihne i druhé oko -umíte si představit jak to se mnou zamávalo :(. Na můj dotaz co mám dělat bych ochránil aspoň to druhé mi podala tu samou mřížkovou tabulku, s tím, že pokud bu vidět problém okažitě do nemocnice píchnou mi injekci-tak nevím zda to byl nějaký špatný vtip, ale to samé jsem udělal i první případě nezanedbal jsem vůbec nic -na to oko jsem ještě několik dní po viděl nevím cca na 95% přečetl jsem úplně v pohodě SPZ protijedoucích vozidel, navíc i kontrola u mojí očařky byla stejná . Bude postup nemocnice stejný i v případě druhé oka? Opravdu mi nemohli tu injekci píchnout dřív? Samozřejmě po aplikaci té inj. dá se říct ihned se růst té skvrny zastavil , což i teď jsem rád – no zároveň jsem strašně smutný a naštvaný proč jsem musel čekat do třetího týdne? Navíc nevím zda bude ta jedan inj. stačit? Původně mi slibovali 3x po měsíci, pak se uvidí zda se bude pokračovat, jenže už teď je jasné, že o tom asi neuvažují, pže na kontrolu mám přijít až příští rok. Moc děkuji za Váš názor a odpověď je mi 51 let doma dvě malé děti, takže budu potřebovat ještě pár let pracovat a ten zrak potřebuji opravdu moc. Ještě jednou děkuji
 

1 odpověď

Vážený pane,
 
děkuji za Váš dotaz. Ze skutečností, které uvádíte se jedná velmi pravděpodobně o vlhkou formu VPMD. Dobu 3 týdnů k aplikaci tzv. antiVEGF považuji osobně za velmi rychlou (čekací doby bývají někdy výrazně delší).
Vše ostatní Vám určitě vysvětlí Váš spádová odborný lékař.
V úctě as. MUDr.Jaroslav Madunický 

#1

Prosíme přihlašte se nebo registrujte se k odeslání odpovědi