Firemní HODNOTY

Zjistěte, na čem nám skutečně záleží a proč

Neděláme to všechno jen tak zbůhdarma. Přečtěte, si na čem nám záleží a co svou prací a přístupem chceme tvořit a ztělesňovat.

Profesní VZDĚLANOST a PŘIPRAVENOST

V Doctor Optic dobře víme, že chceme-li, aby nás naši klienti preferovali, vyhledávali, uznávali a důvěřovali, nesmíme se v našich profesních odbornostech, přístupu k zákazníkovi, poradenství, ale i nabídce zboží, snažit o nic menšího než o absolutní profesionalitu.

A to taky děláme!

Snažíme se o absolutní profesionalitu ve všech ohledech naší práce, která našim klientům pomáhá s napravováním problémů se zrakem, a zároveň je dělá přitažlivějšími a sebevědomějšími.

Jde nám také o absolutní profesionalitu ve schopnostech rozpoznávání nejrůznějších vad zraku díky široké nabídce špičkového vybavení na měření zraku. Také o dokonalou odbornost v poradenství v péči o zrak a prevenci zdravého zraku.

A v neposlední řadě chceme nabízet moderní, perfektně padnoucí a přitažlivé optické obruby a na to navazující výjmečnou odbornost v oblasti stylistických služeb, jak udělat klienta / klientku přitažlivější a sebejistější.

CELOSTNÍ optická a optometristická PÉČE

Celostní, holistický přístup v optometrii a optice považujeme za bezpodmínečný, protože si plně uvědomujeme propojení stavu našeho zraku se zbytkem našeho těla, s jeho rovnováhou a okolím.

My v Doctor Optic přistupujeme k vašemu zraku celostně. Naši lékaři-optometristé a optici se nezaměřují pouze na ostrost vašeho zraku, ale zohledňují i vaše zdraví, životní styl a okolí, abychom vám mohli poskytnout nejlepší možnou péči.

Díky holistickému přístupu můžeme identifikovat potenciální problémy související s celkovým zdravotním stavem pacienta, které ovlivňují jeho zrak, jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak.

Zohledňujeme také životní styl pacienta, například jeho pracovní požadavky, pracovní prostředí nebo koníčky a vybíráme a doporučujeme tak nejvhodnější obruby a čočky, které nejlépe vyhovují jeho potřebám.

Náš holistický přístup v optometrii a optických službách také zohledňuje roli takových faktorů prostředí, jako je osvětlení, čas strávený u obrazovky či počítače a jejich vliv na zrak a celkovou pohodu klienta.

Díky zohledňování všech těchto faktorů poskytujeme každému pacientovi individuální a naprosto komplexní řešení.

Náš celostní, přístup v optice a optometrii klade důraz také na edukaci klientů, abychom jim usnadnili a umožnili se aktivně podíleli na zdraví svých očí a činit dobře informovaná, a tedy správná rozhodnutí ohledně výběru vhodných brýlí, ale i životního stylu.

Maximální DOSTUPNOST

V Doctor Optic věříme, že zajištění nejlepší možné dostupnosti z hlediska ceny zboží a služeb, ale i dostupnosti z pohledu umístění prodejny a otevírací doby je nejen základním předpokladem, který od nás naši klienti očekávají.

Chápeme totiž velmi dobře, že služby péče o zrak jsou nezbytnou součástí celkového zdraví nás všech, a tak se je snažíme zpřístupnit každému v maximální možné míře! Proto jsme přesvědčeni, že opravdu kvalitní péče o zrak by neměla být spojena s vysokými náklady klienta.

Proto máme na své centrále a prodejnách jen málo pracovníků. Zaměřujeme se na efektivitu, automatizaci a digitalizaci. Naše síť očních optik po celé ČR nám umožňuje snížit náklady a nabízet nejlepší ceny bez kompromisů ve kvalitě služeb, materiálů a zpracování zboží.

Věříme, že každý člověk má mít přístup k opravdu špičkové, celostní oční péči, kterou potřebuje, bez ohledu na svou finanční situaci.

Chápeme také, že naši klienti mají řadu povinností během dne a náročný život, a proto se jim snažíme poskytovat maximální pohodlí v místní dostupnosti každé naší prodejny, snadné parkování a ideální provozní dobu.

Díky naprosto dostupnému umístění našich poboček a pracovní době mohou naši klienti snadno zařadit naše služby oční péče do svého nabitého programu, aniž by museli omezovat svůj každodenní život.

Ale více než cokoli jiného je náš závazek k nejlepší možné dostupnosti našich služeb zakořeněn v naší oddanosti péče o naše klienty. Uvědomujeme si totiž dobře, jak důležitá a časově náročná návštěva u optika umí být, a tak chceme, aby se naši klienti cítili vždy maximálně pohodlně a měli naši podporu v každém kroku tohoto procesu.

Proto jsme také jako první v ČR zavedli možnost objednání měření zraku online na konkrétní hodinu. A proto se ze všech sil snažíme, aby se u nás, v Doctor Optic, lidé cítili vždy upřímně vítáni, dokonale hýčkáni a aby od nás odcházeli vždy jen s báječným pocitem spokojenosti, radosti, sebevědomí a uznání.

Komplexní NABÍDKA PRO CELOU RODINU

Dokonalá péče o naše klienty je pro nás v Doctor Optic další základní hodnotou, na které nekompromisně lpíme a stavíme.

Jsme totiž přesvědčeni, že poskytování celostní péče našim klientům a věnování bedlivé pozornosti jejich zkušenostem s námi, je nezbytnou podmínkou a základem pro poskytování toho nejlepšího zákaznického zážitku.

Jádrem našeho přístupu ke klientovi je tak náš hluboký osobní závazek k jeho dobrému pocitu a absolutní spokojenosti.

Děláme to tak, že se snažíme lišit od ostatních tím, že klientovi pozorně nasloucháme abychom chápali a znali souvioslosti z jeho života a prostředí ve kterém se pohybuje. Následně mu precizně proměřili zrak a nabídli mu takové řešení, které přesně a na míru odráží jeho potřeby.

Právě proto máme na každé prodejně Doctor Optic více než 1000 různých druhů brýlí, abychom byli schopni nabídnout všechny styly a rozměry každému typu osobnosti.

Ať už hledáte dioptrické brýle nebo čočky pro dítě, juniora, teenagera, nebo jste mladí, svobodní, rodiče, dospělí či senioři, garantujeme vám, že u nás na vás čekají brýle, které budete prostě milovat!

Snažíme se o to vnášet soulad bez kompromisů do precizní péče o klientův zrak a jeho osobitý styl, díky čemuž podtrhneme jeho zdravě vysoké sebevědomí.

Náš přístup k zákazníkovi je celostní, holistický a komplexní, a proto poskytujeme celou řadu služeb, které řeší různorodé a vždy jedinečné potřeby našich klientů.

Máme špičkově vyškolené lékaře-optometristy, kteří používají jen kvalitní a moderní vybavení k zajištění přesného a spolehlivého měření zraku.

Nabízíme také doplňkové programy výživy očí a cvičení na posílení zraku, stejně jako odborné poradenství a vzdělávání v oblasti očního zdraví, které jsou zdarma přístupné veřejnosti.

V očních optikách Doctor Optic můžete vyzkoušet svůj vzhled ze škály více než 1000 typů brýlí, od světoznámých prémiových značek až po cenově dostupnější privátní kolekce.

Ale co je nejdůležitější, velmi dobře chápeme, že Čechy baví chytré nákupy a je proto pro ně zásadním tématem cena zboží či služeb. Kromě toho, že jsme vyvinuli řadu moderních úsporných opatření na naší straně, tak provozujeme také náš věrnostní program, díky kterému naši zákazníci šetří čas i peníze.

Garantujeme všem nejnižší možné ceny na trhu na vybrané kombinace oblíbených brýlí a čoček. A pořádáme pravidelně a často exklusivně výhodné slevové akce na řadu zboží.

V neposlední řadě také pečujeme o naše okolí, města a naši budoucnost. Používáme nejen kvalitní lokální dodavatele, ale také ekologické a bio – snadno rozložitelné materiály.

V konečném důsledku je náš závazek ke komplexní péči o celou rodinu odražen v lidském, laskavém a vždy vysoce profesně odborném přístupu. Díky tomu všemu se u nás lidé cítí skutečně vyslyšeni, perfektně zorientováni, v bezpečí, naprosté pohodě a středem naší pozornosti.

SPOLEHLIVOST

My ve společnosti Doctor Optic dobře víme, jak klíčové pro lidi je mít pocit jistoty a bezpečí, pokud jde o naplnění jejich potřeb v péči o zrak a výběru těch správných brýlí. Proto je spolehlivost základním kamenem našich snah.

Věříme, že spolehlivost nekončí tím, že práci odvedeme, ale že ji úplně pokaždé odvedeme naprosto precizně, pozorně a pečlivě.

Naši lékaři-optometristé a optici-stylisti jsou proto ve svých profesích vysoce kvalifikovaní a zkušení, což zaručuje, že se vám u nás dostane služeb a péče té nejvyšší kvality.

Naši stylisté jsou pak důkladně proškolení a certifikovaní v odborném stylistickém poradenství. Tomuto oboru se věnujeme se zvláštní pečlivostí.

Kromě standardních optických služeb nabízíme k nákupu svým zákazníkům navíc řadu doplňkových, které naše zákazníky hýčkají a usnadňují jim život. Tyto služby zahrnují bezplatné kontrolní návštěvy, úpravy a opravy brýlí během jejich používání.

Věříme, že klíčem k budování partnerských vztahů s našimi zákazníky je lidská pozornost a upřímná, transparentní komunikace. Proto přehledně, jasně a přesně komunikujeme informace o našich službách, cenách a produktech a jsme vždy k dispozici pro zodpovězení jakýchkoli otázek nebo problémů. Proto nabízíme i bezplatnou poradnu lékaře.

Ve společnosti Doctor Optic se tímto zavazujeme poskytovat vždy absolutně spolehlivá řešení pro jakékoliv vaše potřeby v péči o zrak.

Ať už hledáte nové brýle, kontaktní čočky nebo jiné optické služby, můžete se naprosto spolehnout, že my v Doctor Optic vám poskytneme nejvyšší úroveň spolehlivosti, přesnosti a péče ve všem, co děláme.

LIDSKOST

V Doctor Optic jsme rádi lidští, laskaví a srdnatí v přístupu ke každému, kdo nás navštíví. Ať už je to zákazník, nebo ne. Jsme lidé a baví nás být slušní, laskaví a srdeční.

A tomuto stylu jednání dáváme osobní přednost. Věříme, že každý člověk, který vstoupí do naší prodejny, je nejen zákazník; je to jedinečná lidská bytost, osobnost se specifickými potřebami, preferencemi a i obavami.

Naši lékaři-optometristé a optičtí stylisté proto vždy poskytují laskavý a pozorný přístup, aby se lidem u nás dostalo jejich individuální pozornosti a péče. Věnujeme čas a pozornost tomu, abychom vyslechli jejich příběh, co je trápí, jejich obavy, pochopili důkladně jejich potřeby a přizpůsobili tak naše doporučení k řešení jejich jedinečných potřeb.

Ve své práci se sami snažíme kultivovat laskavost a empatii a uvědomujeme si přitom, že mnoho našich zákazníků čelí stresu, obtížné nebo náročné situaci v souvislosti s jejich zrakem.

Naši lidé se proto vždy snaží zajistit příjemné a laskavé prostředí, ať už při vyšetření zraku, ale také při výběru těch pravých brýlí.

Záleží nám na tom, aby se u nás každý cítil pohodlně, bezpečně, vyslyšen a úžasně příjemně. I k tomu  naše pracovníky kontinuálně školíme a vzděláváme.

Pro zákazníky, kteří potřebují složitější oční péči, budujeme partnerské vztahy s lékařskými centry.

Troufáme si tvrdit, že naše zaměření na lidskost a laskavost v přístupu k lidem co k nám chodí, nás jednoznačně odlišuje od ostatních optik.

Dlouhodobá PREVENCE a PARTNERSTVÍ

Podpora prevence je základem našeho přístupu v péči o zrak. Věříme, že proaktivní kroky k udržení zdravého zraku, jeho zlepšení či alespoň k maximálnímu zpomalování jeho degradace, jsou nejlepším způsobem, jak se o zrak starat.

Náš celostní přístup k optometrii proto zahrnuje také preventivní vyšetření, jejichž cílem je zachytit potenciální problémy dříve, než se stanou vážnými.

Náš tým lékařů-optometristů je vyškolen tak, aby dokázal upozornit na potenciální problémy se zrakem dříve než se rozvinou.

Používáme k tomu širokou škálu nejmodernějších diagnostických nástrojů a technologií, abychom identifikovali a sledovali změny vašeho zraku v průběhu času.

Bereme ale také v potaz ostatní faktory, které mají zásadní vliv na zdraví vašeho zraku, jako je váš životní styl, životní situace, životní prostředí (například práce v kanceláři, profesionální řidiči, atp.).

Tento celostní, holistický preventivní přístup nám umožňuje včas odhalit potenciální problémy a bránit tomu, aby se staly vážnějšími.V optikách Doctor Optic tak nabízíme také řadu specializovaných preventivních služeb, jako je screening předního segmentu oka a vyšetření zraku.

Naším cílem je zajistit našim zákazníkům tu nejlepší možnou péči o zrak a preventivní opatření pro zdravý vývoj jejich očí.

Prevence a dlouhodobé partnerství v celostní péči o zrak a je dalším důležitým rozdílem, který nás odlišuje od běžných optik.

NADĚJE

Naději chceme dávat lidem ve chvílích, kdy mají problém se zrakem. Proto jsme se zavázali slibu v poskytování skutečně výjimečných služeb v péče o zrak našich klientů, které mohou zlepšit celkovou kvalitu jejich života.

Naše zaměření na to dávat lidem řešení začíná naším závazkem udržovat krok s nejnovějším výzkumem a technologiemi v optice a optometrii. Neustálým rozšiřováním našich odborných znalostí a vybavení jsme schopni našim klientům poskytovat inovativní a efektivní řešení jejich potíží a potřeb.

Věříme, že jedině díky naší oddanosti vzdělání a pokroku můžeme našim klientům nabídnout tu nejlepší péči o jejich zrak. Právě proto finančně podporujeme společnost HAIMA CZ, z.s. na pomoc dětem s hematoonkologickým onemocněním.

Chápeme totiž, že problémy se zrakem mohou být pro mnoho lidí zdrojem nepříjemných pocitů. Proto ke každému klientovi přistupujeme s empatií a laskavostí, v našich optikách vytváříme bezpečné a přívětivé, laskavé prostředí, kde se všichni lidé cítí pohodlně a mohou vyjádřit své obavy.

Náš tým lékařů-optometristů věnuje potřebný čas naslouchání klientům, jejich potřebám a cílům, a společně pak pracujeme na nalezení ideálních řešení a praktických doporučení.

Věříme také, že kontinuální vzdělávání našich pracovníků v týmu Doktor Optic je naprostým základem pro kvalitní péči o zrak našich klientů, ať v oblasti vyšetření zraku, tak v oblasti různých stylů vhodných brýlových obrub.

Nepřetržitému vzdělávání se věnujeme koncepčně jako jediná síť optických prodejen v ČR i SR. To je rozdíl, který nás také zásadně odlišuje od ostatních optik.

Také soustavná a starostlivá poprodejní péče o klienta je náš každodenní standard. Touto celostní péčí pomáháme našim zákazníkům v oblasti péče o zrak a ze zdánlivého problému dělat přednost a vést tak spokojený život.