Měření zraku zdarma

Nejkomplexnější měření zraku ve vašem okolí

Potřebujete nové brýle? Chcete vidět krásně ostře a cítit se sebejistě?

Objevte nejlepší měření zraku a péči o zrak ve vašem okolí. Snadná online či telefonická rezervace. Získejte okamžitě termín, který vám vyhovuje.

Rezervace po telefonu +420 731 802 323* Detaily měření zraku a příprava na schůzku zde.

Měření zraku v oční optice je dle zákona  možné od 15 let věku. Mladším 15-ti let vyrábíme brýle na základě předpisu od očního lékaře (oftalmologa).

Výborná dostupnost

Nemusíte jezdit k lékaři a trávit hodiny v čekárně. Naši oční specialisté vám ochotně pomohou, najdou příčiny vašich problémů se zrakem, navrhnou ideální a nejlépe dostupné řešení a zodpoví všechny vaše otázky.

Snadná rezervace

Termíny se rychle plní. Zarezervujte si termín měření zraku právě teď a mějte jistotu, že vaše oči a váš zrak jsou v dobrých rukou.

Garant kvality měření zraku a vyšetření očí v Doctor Optic  je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta!

Potíže se zrakem a bolesti očí?

Bez kvalitního zraku je život komplikovaný. Trpíte některým z těchto příznaků?

Rozmazané vidění na dálku, na blízko, či obojí?

Neschopnost zaostřit?

Potíže se čtením a viděním blízkých objektů?

Zkreslený či zakřivený obraz vidění?

Mhouření očí?

Pálení a slzení očí?

Zarudlé, červené oči?

Bolesti očí nebo bolesti za očima?

Bolesti hlavy?

Vidět ostře stojí úsilí?

DEGRADUJETE SI ZRAK ZBYTEČNĚ!

Všechny výše uvedené symptomy namáhají vaše oči a urychlují degradaci vašeho zraku. Měření zraku odhaluje IHNED a SNADNO odstranitelné příčiny těchto potíží.

Měření zraku (30 min.)

Rezervace po telefonu +420 731 802 323* Detaily měření zraku a příprava na schůzku zde.

Měření zraku v oční optice je dle zákona  možné od 15 let věku. Mladším 15-ti let vyrábíme brýle na základě předpisu od očního lékaře (oftalmologa).

Oční optika Teplice Doctor Optic
Refrakční měření zraku. Měření zraku. oční optika Doctor Optic

Komplexní diagnostika zraku očními specialisty

Zkušení optometristé v očních optikách Doctor Optic jsou vybaveni moderními diagnostickými přístroji, které umožňují precizní vyšetření a zjištění dioptrií na setiny.

 

Provádíme korekce všech běžných vad zraku, jako jsou:

Presbyopie - vetchozrakost

Myopie - krátkozrakost

Hyperopie - dalekozrakost

Astigmatismus

Amblyopie - tupozrakost

Strabismus - šilhání

Odborným garantem kvality služeb Doctor Optic je pan doktor as. MUDr. Jaroslav Madunický, vedoucí lékař Refrakčního a laserového centra v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, oftalmolog českého prezidenta.

Buďte si jistí, že vaše oči budou u nás vyšetřeny řádně a zrakové vady správně napraveny!

Měření zraku je zcela bezbolestné, bezpečné, rychlé a přesné! Během chvíle získáte mnohem větší pohodlí a kvalitu života.

Objednejte si MĚŘENÍ ZRAKU snadno a ihned

Nečekejte, až se vaše zrakové potíže zhorší. Dopřejte si profesionální přeměření vašeho zraku ještě dnes. Objednání je snadné, intuitivní a rychlé.

Odlehčete svým očím a podporujte jejich vitalitu a  zdraví!

Rezervace po telefonu +420 731 802 323* Detaily měření zraku a příprava na schůzku zde.

Měření zraku v oční optice je dle zákona  možné od 15 let věku. Mladším 15-ti let vyrábíme brýle na základě předpisu od očního lékaře (oftalmologa).

Detaily měření zraku a příprava na schůzku

Měření zraku provádíme na všechny běžné vzdálenosti, na blízko (čtení, mobil), na střední vzdálenost (monitor, navigace) a na dálku (řízení auta, televize). Okamžitě zjistíme, zda brýle potřebujete, případně jaké dioptrie a zároveň posoudíme spolupráci obou vašich očí. Vyšetření zraku provádíme bez rozkapání očí.

Pro získání co nejpřesnějších výsledků, hodnot měření zraku, je důležité dbát na odpočinek a pohodu před vyšetřením. Dehydratace, stres a únava mohou zkreslit výsledky. Před příchodem na měření si proto dopřejte chvilku na relaxaci.

Pokud nosíte kontaktní čočky, doporučujeme je sundat alespoň hodinu před vyšetřením.

Měření zraku v oční optice je dle zákona možné pro mladistvé od 15 let. Mladším dětem vyrábíme brýle na základě předpisu od očního lékaře (oftalmologa).

Při zhotovení kompletní zakázky je měření zraku ZDARMA. Aplikace kontaktních čoček je zpoplatněna částkou 990 Kč. Vyšetřujeme od 15 let věku.

Garance kvality a odbornosti

as. MUDr. Jaroslav Madunický

Garant kvality služeb  celostní péče o zrak a oči v Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

as. MUDr. Jaroslav Madunický je vedoucím lékařem Refrakčního a laserového centra Oční kliniky 1. LF UK a ÚVN Praha od roku 2004. Na oční klinice pracuje od roku 1985.

Refraktologii se věnuje více než 23 let. Od roku 1995 provádí laserové refrakční výkony. V roce 2000 provedl jako první v České republice laserovou korekci metodou LASEK (Laser Epithelial Keratomileusis).

Jako první v Evropě v roce 2009 provedl implantaci rohovkových segmentů pomocí femtosekundového laseru IntraLase iFS 150, používanou při keratokonu. V roce 1992 působil jako lékař v mírové misi v Iráku, kde mu bylo za jeho práci uděleno vyznamenání. Absolvoval stáže na prestižních očních klinikách, mimo jiné ve Velké Británii, Belgii či Španělsku.

Od roku 2013 je členem lékařského konzilia prezidenta České republiky a v roce 2019 byl vyznamenán prezidentem republiky za zásluhy v oblasti vědy.

as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta. Doctor Optic.

Měření zraku (30 min.)

Rezervace po telefonu +420 731 802 323* Detaily měření zraku a příprava na schůzku zde.

Měření zraku v oční optice je dle zákona  možné od 15 let věku. Mladším 15-ti let vyrábíme brýle na základě předpisu od očního lékaře (oftalmologa).

Precizní měření zraku na setiny dioptrií

Měření zraku provádíme jen na moderních německých přístrojích.

Měření zraku. Vyšetření očí. Autorefraktometr. Refeaktometr.

Autorefraktometr: Moderní technologie pro ostrý zrak

Autorefraktometr je diagnostický nástroj používaný pro rychlé a přesné měření refrakčních vad oka. Tato technologie se stala klíčovou pro rychlé a bezbolestné zjištění, zda trpíte krátkozrakostí, dalekozrakostí či astigmatismem.

Přístroj k měření využívá princip lomu světla při průchodu okem. Pacient položí bradu a čelo na opěrku přístroje a dívá se na obrázek, který pomůže oku uvolnit akomodační napětí. Přístroj promítne obrázek očním zobrazovacím systémem až na sítnici a vyhodnotí jeho zaostření. Během několika okamžiků poskytne přesné hodnoty refrakčních vad oka, což umožňuje rychlý a pohodlný postup při vyšetření zraku.

Autorefraktometr hraje důležitou roli při předepisování brýlí nebo kontaktních čoček pro pacienty s refrakčními vadami. Kromě toho může být využit k diagnostice oftalmologických onemocnění, jako je keratokonus nebo šedý zákal, díky odhalení odchylek v refrakci.

V kombinaci s keratometrem lze zjistit i přesné zakřivení rohovky, což je důležitý údaj při aplikaci kontaktních čoček.

 

Měření zraku. Vyšetření očí. Šterbinová lampa.

Štěrbinová lampa: Klíč ke spolehlivé prevenci nemoci očí

Štěrbinová lampa je v oftalmologii a optometrii nepostradatelným nástrojem pro detailní zkoumání očních struktur. Tato specializovaná světelná technologie umožňuje očním lékařům a specialistům získat hlubší vhled do vašich očí.

Při vyšetření se povrch oka osvětlí úzkým, hranolovým světelným paprskem. Oční specialista může díky tomu pozorovat vnitřní a vnější struktury oka, včetně rohovky, duhovky, čočky, sítnice a sítnicových cév. Tento důkladný pohled umožňuje diagnostikovat a sledovat různé oční problémy.

Vyšetření štěrbinovou lampou je klíčové pro detekci onemocnění jako je šedý zákal (katarakta), glaukom, konjunktivitida, keratokonus a dalších.

Vyšetření štěrbinovou lampou hraje zásadní roli v péči o vaše oči. Díky tomuto nástroji jsou naši oční specialisté schopni rychle a přesně diagnostikovat problémy a zajistit optimální oční péči.

Měření zraku, vyšetřeníé očí, statický tonometr.

Tonometr: Strážce zdravého očního tlaku

Tonometr je klíčovým prvkem v péči o vaše oči. Používá se k měření nitro-očního tlaku, což je klíčový indikátor očního zdraví.

Jeho hlavním účelem je detekovat glaukom, zelený zákal, tichého nepřítele zraku, který může postupovat bez příznaků. Tonometr umožňuje rychlé a přesné měření očního tlaku, což je nezbytné pro včasnou diagnostiku a léčbu zeleného zákalu.

Díky očnímu vyšetření tonometrem předcházejí naši oční specialisté rozvinutí zeleného zákalu (glaukomu) a dalších očních onemocnění.

Měření očního tlaku je rychlé a bezbolestné, což z něj činí nepostradatelný nástroj celostní péče o zrak v Doctor Optic.

Měření nitroočního tlaku tonometrem nabízíme na vybraných prodejnách.

Oční OCT. Měření zraku. Vyšetření očí.

Oční OCT: Prohlédneme vaše oči ze všech úhlů

Zatím jen pobočka Louny.

Oční OCT (Optická koherentní tomografie) je revoluční technologií v celostní péči o zrak. Tento přístroj dokáže vytvořit detailní snímky struktury oka.

Hlavním využitím očního OCT je detekce a diagnostika očních chorob, jako je makulární degenerace nebo zelený zákal, glaukom. Díky této technologii dokážeme lépe sledovat změny v tkáních oka a skutečně odborně klientovi poradit v dalším optimálním postupu řešení jeho zrakových potíží.

Jednou z hlavních výhod OCT je rychlost a bezbolestnost vyšetření. Oční OCT poskytuje našim očním specialistům a klientům cenný pohled dovnitř oka a pomáhá zachovat zrak a oční zdraví.

Měření zraku, Refrakční měření zraku. Vyšetřovací obruba.

Vyšetřovací obruba a sada zkušebních skel: Od přístroje do praxe

Žádný statický přístroj plně nenahradí klasiku. Optometristická vyšetřovací obruba a zkušební sada čoček zůstávají základními a zcela nezbytnými nástroji pro správné měření zraku. Proč?

Sada zkušebních čoček pro vyšetřovací obruby slouží také, podobně jako autorefraktometr k testování krátkozrakosti, dalekozrakosti, astigmatismu a presbyopie a jiných vad zraku. Umí stanovit správné dioptrie pro brýle nebo kontaktní čočky.

Její hlavní a nepřekonatelná přednost oproti statických měřícím přístrojům však tkví v tom, že umožňuje v testovaných dioptriích pohybovat se po prostoru a vidět vše v realitě.

Přístroj může změřit dioptrie technicky, ale pak se přes ně podíváte v realitě a často zjišťujete, že to ještě “není ono”.

Subjektivní doladění správného výběru dioptrických skel v praxi je tak naprosto nezbytné.

Celostní péče o zrak

Přesné měření zraku je jen část z celostní péče o zrak v Doctor Optic. Zjistěte, jaká vyšetření se v rámci tohoto komplexního přístupu v našich očních optikách provádějí a jaké to je z pohledu vyšetřovaného.

Screening očí

Screening očí je nezbytnou součástí každého komplexního očního vyšetření. Tato služba, poskytovaná našimi zkušenými optometristy, zahrnuje pečlivou kontrolu víček, očí a očního okolí. Má klíčový význam pro identifikaci možných očních onemocnění a zachycení problémů včas.

Pomáhá odhalit potenciální problémy, jako jsou záněty víček, ječná a vlčí zrna, nebo syndrom suchého oka, ještě předtím, než způsobí závažnější komplikace.

Svěřte se do péče optometristů, pravidelně školených a dohlížených oftalmologem českého prezidenta As. MUDr. Jaroslavem Madunickým, garantem kvality služby Screening očí. Vaše oči si to zaslouží.

Vyšetření očí. Screening očí.

Měření zraku

Měření zraku autorefraktometrem je rychlý a nekomplikovaný proces, který nepotřebuje žádnou aktivní spolupráci od klienta. Zde je zjednodušený popis, jak takové měření probíhá:

Příprava: Klient si usedne před zařízení a položí bradu a čelo na opěrky přístroje.

Fixace oka: Klient se zadívá na obraz, který mu přístroj nabídne a snaží se nezaostřovat. Většinou se jedná o obrázek balónu nebo domu v dálce.

Měření: Autorefraktometr začne automaticky provádět měření. Během tohoto procesu se zařízení zaměřuje na různé optické parametry oka, jako je refrakční vada (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus) a další.

Dokončení: Po několika okamžicích je měření dokončeno a zobrazí se na obrazovce. Získané údaje slouží k určení potřebných dioptrií pro korekci zraku.

Opakování: Pro dokonalý výsledek se proces opakuje pro druhé oko.

Představení výsledků: Optometrista nebo oční lékař následně zkoumá výsledky a představí je klientovi spolu s případnými doporučeními pro brýle nebo kontaktní čočky.

Celý proces je rychlý, bezbolestný a umožňuje našim odborníkům získat důležité údaje pro navržení správné korekce zraku klienta.

Refrakční měření zraku. Měření zraku. oční optika Doctor Optic

Vyšetření očí štěrbinovou lampou

Vyšetření očí štěrbinovou lampou je jednoduchý, neinvazivní proces, který klientovi nepřináší žádné nepohodlí. Zde je zjednodušený popis toho, jak takové vyšetření probíhá z pohledu klienta:

Příprava: Klient si usedne na židli před štěrbinovou lampu, položí bradu a čelo na opěrky přístroje. V průběhu vyšetření optometrista klienta o všem informuje, požádá ho, aby uvolnil oči a zůstal co nejklidnější během vyšetření. Optometrista požádá klienta, aby se díval přímo před sebe. Vyšetření se provádí pro každé oko zvlášť.

Přístroj: Štěrbinová lampa je sofistikovaný biomikroskop, který umožňuje osvětlit a pozorovat jednotlivé struktury oka pod velkým zvětšením. Mimo jiné je také nepostradatelným pomocníkem při aplikaci kontaktních čoček.

Vyšetření: Během vyšetření štěrbinovou lampou optometrista osvětluje oko mnoha typy osvětlení dle potřeby. Pod zvětšením pak pozoruje různé části oka, včetně víček, spojivek, rohovky, duhovky a oční čočky. Tím získává důležité informace o zdravotním stavu očí.

Dokončení: Po dokončení vyšetření optometrista shrne zjištěné informace a může je konzultovat s klientem. V případě potřeby doporučí další postup nebo léčbu.

Vyšetření očí štěrbinovou lampou je bezbolestné a umožňuje našim odborníkům detailně prozkoumat oči klienta, identifikovat případné problémy nebo onemocnění a navrhnout adekvátní léčebný postup.

Vyšetření očí, vyšetření štěrbinovou lampou. Štěrbinová lampa.

Tonometrie – měření nitroočního tlaku

Měření očního tlaku tonometrem je běžným a neinvazivním vyšetřením. Zde je zjednodušený popis toho, jak takové vyšetření probíhá z pohledu klienta:

Příprava: Klient si usedne na židli. Optometrista mu vysvětlí, co očekávat během vyšetření, a ujistí se, že klient má oči zcela otevřené.

Přístroj: Optometrista použije tonometr, což je zařízení, které měří nitrooční tlak. Tonometr může mít několik forem. U nás se klient setká s ručním digitálním tonometrem, který je pro svou rychlost a šetrnost měření využíván lékaři i u dětí a ležících pacientů.

Postup: Optometrista přiloží tonometr na čelo klienta a požádá ho, aby chvilku nemrkal. Poté se lehká sonda (tyčinka) na malý okamžik dotkne povrchu rohovky. Vyšetření zabere jen několik vteřin a klient ho prakticky nezaznamená. Není tedy nutné aplikovat žádné znecitlivující kapky. Měření probíhá na každém oku zvlášť.

Měření: Během vyšetření se lehká sonda tonometru jemně dotkne povrchu rohovky, aby změřila tlak nutný k její deformaci. U jiných modelů je rohovka oploštěna proudem vzduchu. Tím optometrista získá potřebné hodnoty nitroočního tlaku.

Dokončení: Po dokončení vyšetření optometrista zaznamená hodnoty nitroočního tlaku. Tato čísla slouží  k posouzení rizika zeleného zákalu (glaukomu) nebo dalších očních onemocnění. Optometrista konzultuje výsledky s klientem a dá mu potřebná doporučení.

Vyšetření očního tlaku tonometrem je rychlé a bezbolestné. Tímto způsobem mohou oční specialisté monitorovat nitrooční tlak a identifikovat případné problémy, které by mohly vést k onemocnění zeleným zákalem. Je to důležité vyšetření pro ochranu zdraví očí a zraku a prevenci závažných očních onemocnění.

Měření nitroočního tlaku tonometrem nabízíme na vybraných prodejnách.

Vyšetření očí. Měření zraku. Tonometr. Vyšetření očního tlaku. Vysoký oční tlak.

Odborné poradenství

Odborné poradenství v celostní péči o zrak začíná vstupní konzultací s naším optometristou, kde klient sdílí své potíže se zrakem, jejich historii a rodinou anamnézu.

Následuje screening očí, vyšetření očí a měření zraku, které odhalí aktuální stav, onemocnění očí a refrakční vady.

Na základě výsledků náš optometrista diskutuje s klientem o možnostech řešení zdravotních problémů, možnostech řešení zlepšení zraku, jako jsou dioptrické brýle nebo kontaktní čočky.

Klient obdrží individuální rady ohledně výběru vhodných produktů, jako jsou dioptrické obroučky a typy dioptrických čoček.

Optometrista také poradí v možnostech širší péče o zdraví očí a ochrany zraku. Poskytne klientovi také odborné a praktické rady týkající se péče o oči a prevenci očních onemocnění.

Celý proces je zaměřen na individuální potřeby klienta, a jeho výsledkem je výběr optimálního řešení pro zlepšení zraku, zdraví očí a získání jistoty a klidu na duši klienta.

Měření zraku, odborné poradenství, vyšetření očí, dioptrické brýle.

Měření zraku (30 min.)

Rezervace po telefonu +420 731 802 323* Detaily měření zraku a příprava na schůzku zde.

Měření zraku v oční optice je dle zákona  možné od 15 let věku. Mladším 15-ti let vyrábíme brýle na základě předpisu od očního lékaře (oftalmologa).

Proč chtít celostní péči o zrak v Doctor Optic?

Precizní měření zraku je jen část z celostní péče o zrak a oči v Doctor Optic. Nechte si své oči také odborně a důkladně vyšetřit. ZDARMA.

Dosažitelnost vyšetření v místě pobytu

Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě teď. Nechat si odborně vyšetřit oči a poradit se můžete i u nás.

Vysoká odbornost

Garant kvality našich služeb je As. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta. Naši optometristé jsou lékaři, nebo oční specialisté.

Kvalitní vyšetřovací přístroje

Měření refrakčních vad zraku a vyšetření očí děláme na moderních a certifikovaných německých zdravotnických přístrojích.

Celostní péče o zrak

Měření zraku a vyšetření očí je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází navazujícím a zbytečným větším kompikacím.

Stylistické poradenství

Naši optičtí stylisté jsou certifikovaní ve stylistickém poradenství. Z 1000 a více brýlí na prodjně umíme vybrat ty právé pro vás  a zvýšit tak vaši přitažlivost a sebevědomí.

Celostní péče o zrak v Doctor Optic – zkušenosti zákazníků

Zákazníci našich očních optik sdílí vlastní zkušenosti s celostní péčí o oči i zrak v Doctor Optic. Jaké to je? Co se o svém zraku a stavu svých očí dozvěděli?

Kristýna Boraw

Kralupy nad Vltavou

Návštěva Vaší prodejny v Kralupech nad Vltavou.. naprosto úžasný personál,milé,ochotné,laskavé..!

Musím říct že jsem si měření a výběr nových brýlí užila jako nikdy.! �

Určitě už budu chodit pouze tam.! Už se těším na nové brýle a na další návštěvu pobočky. Kéžby byl takový přístup všude nechtělo se mi ani odejít…

Amnes Albert

Most

Od doby, kdy jsem si nechala připravit první dioptrické brýle u Outlet Optic, již jiné optiky nenavštěvuji.
Vždy mi připraví brýle ať už normální do dálky, nebo multifokální se zabarvováním, přesně pro mé vidění. A že už jich mám několik!
Předtím mě překontroluje jejich, velice trpělivý optometrista. Naposledy mi provedl změnu v hodnotách, kterou při následné kontrole u očního lékaře, mi doktor potvrdil, jako dobře nastavenou.
A obruby si vždy velmi dobře vyberu. S výběrem mi ochotně pomůže a objektivně poradí asistentka této prodejny.
Proto doporučuji se obrátit na Outlet Optic v Mostě (u Centrálu). Zkuste a budete překvapeni :-))

 

Horníček

Zličín

Tuto optiku mohu jen doporučit. Velice milá a příjemná obsluha. Byla to moje první návštěva v optice a moje první brýle na čtení.
Bezvadně je objednání na měření zraku ještě v tentýž den, žádné dlouhé čekání, objednala jsem se a za hodinu už jsem byla na měření.
Super je také, že měření je při výběru brýlí zdarma. Paní mi vybrala obroučky hned napoprvé, co mi sedly a dokonce i v mojí oblíbené barvě.
Optiku jsem navštívila 3.8. a brýle jsem si měla vyzvednout 17.8., ale druhý den 4.8. už mi dorazila zpráva, že mám brýle hotové, což byla paráda.

 

Objednejte si měření zraku dokud jsou volná místa

Nečekejte, až se vaše zrakové potíže zhorší. Dopřejte si profesionální přeměření vašeho zraku ještě dnes. Stačí kliknout na tlačítko níže a objednat si termín, nebo zavolat na telefonní číslo. Odlehčete svým očím a podporujte jejich vitalitu a  zdraví!

Je to snadné a rychlé. Stačí kliknout na toto tlačítko a vybrat si provozovnu, datum a čas schůzky, nebo prostě zavolat na telefonní číslo níže.

 

Rezervace po telefonu +420 731 802 323* Detaily měření zraku a příprava na schůzku zde.

Měření zraku v oční optice je dle zákona  možné od 15 let věku. Mladším 15-ti let vyrábíme brýle na základě předpisu od očního lékaře (oftalmologa).

Včasný záchyt nemoci očí je nejdůležitejší!

Využijte vyšetření, která nabízíme zdarma, abyste včas odhalili vznikající potíže se zrakem a předešli vážným komplikacím ve zdraví svých očí!

Zarudlé oči, nemoci očí, vyšetření očí, měření zraku, celostní péče o zrak.

Zarudlé oči a bolesti očí

Začervenalé a bolavé oči mohou poukazovat na několik problémů se zrakem, včetně suchých očí, alergického podráždění, zánětu spojivek či dokonce zvýšeného nitroočního tlaku.

Pokud nejsou tyto příznaky řešeny, mohou vést k vážnějším zdravotním komplikacím, včetně poškození rohovky, dlouhodobě zvýšenému očnímu tlaku, což zase může zvýšit riziko vzniku zeleného zákalu glaukomu.

Je tedy důležité konzultovat tyto příznaky s očním specialistou, například u nás v Doctor Optic, co nejdříve.

Katarakta, šedý zákal, nemoci očí, vyšetření očí.

Šedý zákal (katarakta)

Šedý zákal, známý také jako katarakta, se projevuje hlavně zhoršením zrakové ostrosti, zvýšenou citlivostí na světlo a zkreslením barev. Tyto obtíže mohou zesilovat např. při nočním řízení auta.

Neléčený může vést k postupné ztrátě zraku a obtížím v každodenním životě, jako je čtení a rozpoznávání obličejů.

Proto je důležité nechat si zrak vyšetřovat optometristou pravidelně, aby se zajistil včasný záchyt šedého zákalu a minimalizovaly se tak navazující zdravotní komplikace.

Glaukom, zelený zákal, nemoci očí, vyšetření očí.

Zelený zákal (glaukom)

Glaukom, známý jako zelený zákal, často probíhá bez příznaků, ale může postupovat k trvalé ztrátě zraku. Symptomy zahrnují zúžení zorného pole a potíže při vidění za špatných světelných podmínek.

Neléčený glaukom může vést k trvalé slepotě. Proto je pravidelná kontrola očí u optometristy klíčová pro včasné zachycení a prevenci onemocnění.

 

Pterygium a Pinguekula. Nemoci očí, vyšetření očí, celostní péče o zrak.

Pinguekula a Pterygium

Pinguecula a pterygium jsou oční stavy, které se mohou projevovat červenýma očima, svěděním očí, suchostí oka a estetickými vadami na očích.

Neléčené pinguecula a pterygium mohou vést k postupnému zhoršování obtíží a zvětšení růstu na oku. To může mít za následek trvalé podráždění očí a zhoršení zraku. V extrémních případech může pterygium ovlivnit rohovku oka a způsobit vážnější zdravotní problémy.

Proto je důležité nechat si oči vyšetřovat pravidelně a svěřit se do odborné celostní péče o zrak očním specialistům z Doctor Optic

 

Keratokunus, nemoci očí, vyšetření očí, měření zraku.

Keratokonus

Keratokonus je onemocnění rohovky, které se projevuje zhoršeným viděním, fotofóbií (citlivostí na světlo) a potížemi s reflexními světly. Pacienti mohou pociťovat bolest očí, podráždění a častou potřebu měnit brýle nebo kontaktní čočky.

Dochází k patologickému vyklenutí rohovky vpřed a k jejímu ztenčení.

Pokud není keratokonus léčen, může dojít k postupnému zhoršování zraku, což omezuje schopnost vykonávat běžné činnosti. V pokročilých případech může být nutná chirurgická korekce, jako je transplantace rohovky.

Proto je důležité vyhledat odbornou lékařskou péči a pravidelně monitorovat stav očí, pokud máte podezření na keratokonus.

Ječné zrno Hordoleum, nemoci očí, vyšetření očí, měření zraku, celosntí péče o zrak.

Ječné zrno (Hordoleum)

Ječné zrno (hordoleum) se může zpočátku projevovat jako bolestivý otok okraje víčka a jeho zarudnutí. Oči mohou být více citlivé na světlo, často pálí a řežou. Později můžeme na okraji víčka pozorovat hnisavou bouličku.

Léčba zahrnuje zvýšenou hygienu víček a teplé obklady. Ječné zrno se často samovolně vyprázdní a víčko zhojí. V případě přetrvávajících obtíží je potřeba vyhledat lékařskou pomoc.
Lékař předepíše antibiotickou mast, která urychlí hojení. V závažnějších případech je nutné chirurgické odstranění.

Vyšetření zraku v rámci celostní péče o zrak v očních optikách Doctor Optic vám pomůže právě včas zachytit toto onemocnění.

Vlčí zrno (Chalazion), nemoci očí, vyšetření očí, měření zraku, celostní péče o zrak.

Vlčí zrno (Chalazion)

Vlčí zrno (chalazion) se obvykle projevuje otokem, zarudnutím, tlakem nebo bolestí v oblasti víčka a tvorbou malého uzlíku.

Léčba teplými obklady urychlí ohraničení zánětu do malého uzlíku. Lékař pak může předepsat antibiotickou mast nebo zvolit chirurgické řešení.

Neléčený chalazion může přejít do chronické fáze (neustále se opakuje) a způsobit další potíže, včetně zhoršení zrakové ostrosti nebo nepohodlí při mrkání.

Je proto nutné vyhledat včasnou odbornou pomoc.

Syndrom suchého oka, vyšetření očí, nemoci očí.

Syndrom suchého oka

Syndrom suchého oka se může projevovat následující symptomy: pocit suchých očí, pálení očí, svědění očí, podráždění očí, zarudnutí očí, slzení očí, fotofobii (citlivost na světlo) a obecně nepohodlí v očích.

Pokud není včas zachycen a léčen, může vést ke zhoršení zraku, chronickému nepohodlí a poškození povrchu oka.

Nedostatečná léčba může způsobit erozi rohovky a zvýšené riziko očních infekcí.

Je důležité kontrolovat pravidelně a preventivně oči i zrak u očních specialistů, například v Doctor Optic a konzultovat včas své potíže se zrakem. Naši vyškolení oční specialisté vám mohou doporučit další vhodný postup.

 

Poranění oka, vyšetření očí, celostní péče o zrak.

Poranění oka

Poranění oka nebo přítomnost cizího tělesa v oku může zahrnovat symptomy, jako jsou bolest, podráždění, slzení, svědění, zarudnutí a ztráta zraku v postiženém oku.

Pokud takové poranění není řádně léčeno, může to vést k závažným komplikacím, včetně infekce, zánětu oka, eroze rohovky a trvalého poškození zraku.

Proto je důležité poranění oka nebo přítomnost cizího tělesa v oku brát vážně a vyhledat lékařskou pomoc co nejdříve. Pokud si nejste jisti, jak postupovat, přijďte se poradit do Doctor Optic.

Lékař může provést vhodné ošetření a minimalizovat riziko komplikací.

Nechte si vyšetřit oči a přeměřit zrak v nejbližší oční optice Doctor Optic

Využijte celostní péče o zrak v očních optikách Doctor Optic a nejkomplexnějšího měření zraku a vyšetření očí ve vašem okolí. Odhalte včas vznikající potíže se zrakem a předejděte tak vážným komplikacím!

Dáma si nechává měřit zrak v oční optice Doctor Optic

Aplikace kontaktních čoček

Přijďte se k nám poradit jak správně , snadno a bez nepříjemností nasadit a vyndat z očí kontaktní čočky. Poradíme vám jak to hravě zvládat. Aplikace kontaktních čoček je zpoplatněna částkou 990 Kč.

Aplikace kontaktních čoček. Oční optika Doctor Optic.

Rezervace po telefonu +420 731 802 323* Detaily měření zraku a příprava na schůzku zde.

Měření zraku v oční optice je dle zákona  možné od 15 let věku. Mladším 15-ti let vyrábíme brýle na základě předpisu od očního lékaře (oftalmologa).

Kolik vyšetření stojí?

Zjistěte si jaká vyšetření děláme na nejbližší prodejně. Rezervujte se po telefonu +420 731 802 323* Detaily vyšetření očí a příprava na schůzku.

Měření zraku v oční optice je dle zákona  možné od 15 let věku. Mladším 15-ti let vyrábíme brýle na základě předpisu od očního lékaře (oftalmologa).