Brýle s vyššími dioptriemi oproti naměřeným hodnotám

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den. Byla jsem m na kontrole u oční lékařky. Původní brýle na PO 0,75 a LO 0,5 na blízko. Nyní mi dala na obě oči stejně silné brýle a to 1,75 dioptrií.. prý teď dobře uvidím. Nechápu to, na PO vidím podstatně hůře, než na LO. Je toto běžný postup?


 

 

Odpověď

14. 11. 2021

Hezký večer.

Děkuji za Váš mail. Bohužel, z důvodu, že nemám k dispozici následující údaje, nemohu na Váš dotaz odpovědět:
– zraková ostrost (vidění) do dálky
– vyšetření autorefraktokeratometrem
– zraková ostrost (vidění) do blízka
– Váš věk
Každopádně se můžete informovat o Vašeho spádového očního lékaře, který Vám jistě Vaše otázky zodpoví.

Další články na téma: Dioptrie

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

9 + 12 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Dosažitelnost v místě pobytu

Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Oční optiky Doctor Optic to je ...