Diplopie – proč k ní dochází?

autor: | Poradna lékaře

25. 3. 2022

Dobrý den,

před 3 lety mi byla diagnostikována diplopie. Žádný úraz oka ani hlavy tomuto stavu nepředcházel. Diplopie levého oka nastala při vyjížďce na kole. Změny na oku oční lékařka nepotvrdila, následně jsem byla odeslána na neurologii, kde jsem podstoupila CT mozku… Žádné patologické změny se naštěstí nepotvrdili, tedy kromě mírně zvětšených likvorových prostor, které jsou podle vyšetřující doktorky přiměřené věku.
Stav se bez zásahu samovolně upravil asi po 7 dnech. Kdy jsem oko nepřetěžovala a hlídala si stav. Mohl byste, prosím, říci svůj názor na věc, proč k diplopii mohlo dojít?

Děkuji Barbora S.


Odpověď

26. 3. 2022

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Přechodné dvojité vidění se nejčastěji objevuje po enormní oční či fyzické zátěži. Příčinou mohou být i celková onemocnění s postižením cév (cukrovka, vyšší krevní tlak). Pro Vás je důležité, že vyšetření (především CT mozku) neprokázalo žádnou patologii.

V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: Diplopie

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

13 + 9 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...