Krátkozrakost – řešení ve 45 letech

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den,
mám od 15 let krátkozrakost na obou očích -3,75 dioptrie a astigmatismus též na obou -0,75 cylindru, začínám hůře vidět na čtení, mám 1dpt. Jaké je nejvhodnější řešení – laserová operace nebo již je vhodná výměna čočky za umělou? Bude při laserové operaci metodou monovision vidění na čtení i na dálku trvalé, či budu muset časem nosit brýle na televizi, počítač nebo čtení? Lze po laserové operaci případně provést výměnu nitrooční čočky?
Děkuji za vysvětlení MD


 

 

Odpověď

as. MUDr. Jaroslav Madunický, 17. 12. 2020, 8:17

Hezké dopoledne.

Klasickou “berličkou” pro refrakční oční vady jsou brýle. Ve Vašim případě jste pravděpodobně ve věku, kdy potřebujete jak brýle do dálky tak na čtení. Je nutné si však uvědomit, že dokážete číst bez brýlí i když si musíte text přiblížit. Pokusím se Vám nastínit problematiku v řadě Vašich otázek:

v případě podstoupení laserové operace a výsledné nulové korekci budete muset používat plusovou korekci do blízka
implantace multifokální čočky řeší vidění do dálky i blízka, tento výsledek však není vždy 100% zaručen
při metodě monovision preferujete jedno oko na vidění do dálky, druhé na vidění do blízka. Stav nemusí být trvalý
po laserové korekci lze provést výměnu nitrooční čočky
V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: Krátkozrakost

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

11 + 8 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...