Lze nosit dvoje brýle s různými dioptriemi?

autor: | Poradna lékaře

Dobry den.

Mam dvoje bryle do prace a pro běžný život. Po přemeřeni jsem si u jednich musel nechat udelat silnější skla. U me se jedna o bryle na dalku. Můžu uzivat oboje bryle i kdyz je u nich rozdil cirka půl dioptrie? Dekuji za reakci.


 

 

 

Odpověď

22. 2. 2022

Vážený pane,

přeji hezký den a děkuji za Váš dotaz. Pokud oboje brýle používáte do dálky, měly by mít stejné dioptrie. Nejhlavnějším kritériem při předpisu brýlí je však subjektivní
pocit pacienta. Pokud Vám vyhovují oboje, netrápil bych se z malého rozdílu. Zbytečně byste utrácel peníze.

V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: Dioptrie

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

10 + 7 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...