LZE ZLEPŠIT TUPOZRAKOST?

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den,
v poslední době mám problém se zrakem. Nemohu pořádně rozeznat čísla. Stává se mně, že číslo vidím jinak, než které je skutečné.
Už je to dlouhá doba, kdy jsem byl naposledy na očním a tam jsem zjistil, že mám pravé oko tupozraké. Je v dnešní době nějaká metoda k zlepšení zraku při tupozrakosti.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem krásného dne
V. Ž.


Odpověď

Hezké odpoledne.
Při tupozrakosti má oko všechny oční struktury, avšak z různých důvodů se “nenaučilo” koukat, například:
– Strabická tupozrakost. Při šilhání vidí postižené dítě dvojitě. Mozek se tomu brání tím, že nepustí vjemy ze šilhajícího oka do zrakové kůry, vznikne tzv. supresní skotom.
– Tupozrakost z nepoužívání. Při vrozeném a současně neřešeném šedém zákalu dostává zraková kůra málo podnětů.
– Anizometropická tupozrakost. Při velkém rozdílu dioptrií mezi očima není zraková kůra schopna vytvořit ze dvou vjemů jeden.
Z důvodu, že prostorové vidění se vyvíjí od 6-ti do 10-ti let života, nelze již ve Vašem věku tupozrakost léčit.

Další články na téma: Tupozrakost

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

15 + 10 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...