Můžete mi napsat, jak po operaci vlastně uvidím?

autor: | Poradna lékaře

Dotaz

Dobrý den, v roce 2021 operace odchlíplé sítnice s trhlinou na pravé oku změny na sítnici, zatím bez trhliny. V roce 2023 operace šedého zákalu,čočka počítána na slabou myopii tak, ze na blízko vidím levým okem bez brýlí a na dálku s brýlemi.

Dostala jsem torickou čočku do levého oka. Nitrooční čočka Acrysoft Toric. Edukce o změně brýlové korekce po operaci oko výhledově na emoterapií, L oko na ametropie cca- 2.00 diop. Po operaci by P oko do dálky bez brýlí , na L oko do blízka bez brýlí.

Můžete mě napsat, jak vlastně uvidím. Domluvené bylo do dálky bez brýlí na čtení brýle. Podle obv. lékařky budu dál nosit brýle na dálku .Mám jít na operaci s P okem se cítím nejistě zdali, je dosavadní postup správný Děkuji.

P.M..

 

Odpověď

5.4. 2024

Dobrý den.

Děkuji za Váš dotaz. Plánování refrakce pro operaci je následující:

1. nosit brýle do dálky, ne na čtení.

2. Nosit brýle na čtení, ne do dálky.

3. Plánování tzv. monovision = jedno oko “táhne” dálku, druhé čtení. Podle mého názoru nejideálnější varianta. Nevýhodou je však , že při potřebě precizního binokulárního vidění jsou potřeba dvoje brýle.

V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma:

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

5 + 11 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...