Nitrooční tlak a jak ho snížit

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaká je hraniční hodnota nitroočního tlaku, a jakým způsobem mohu nitrooční tlak snížit.
Moc Vám děkuji za odpověď.
Přeji hezký zbytek dne.
Alena, Plzeň


 

 

Odpověď

as. MUDr. Jaroslav Madunický, 29. 12. 2020, 9:34

Také přeji hezký den.

Úplně nejobecněji: normální hodnota nitroočního tlaku je do 20 torrů.
Otázka je však daleko složitější, nutno brát v potaz, mimo jiné, i tloušťku rohovky, která činí v průměru 550 mikrometrů (0.550 mm). Je-li rohovka tenší může i tlak do výše uvedené hodnoty být patologický. A naopak, nitrooční tlak např. 22 torrů při síle rohovky620 um nemusí poškozovat nervová oční vlákna.
Snížení nitroočního tlaku při glaukomovém onemocnění spadá do kompetence oftalmologa.

V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: Nitrooční tlak

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

10 + 12 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...