Operace očí ve 44 letech

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den,
začínám vidět hůře na čtení. Je mi 44 let. Oční lékař mi předepsal brýle na čtení. Chtěla jsem se zeptat je-li možná operace, abych nemusela nosit brýle?
děkuji za odpověď


Odpověď

as. MUDr. Jaroslav Madunický, 13. 11. 2020, 10:02

Přeji hezké odpoledne.

Horší vidění na čtení se začíná objevovat po 40. roce života. Je způsobeno sníženou elasticitou lidské čočky jejím stárnutím, čímž dochází k úbytku schopnosti čočky zvyšovat svoji optickou mohutnost při pohledu do blízka.
Existují laserové a nitrooční výkony, které by Vám mohly odstranit brýle na čtení.
K laserovým metodám patří tzv. PresbyLasik a Intracor. Nevýhodou těchto metod je fakt, že odstraňují aktuální počet dioptrií a povětšinou se provádějí na jednom oku.
Z nitroočních výkonů jde o tzv. výměnu čiré lidské čočky za umělou čočku multifokální. Tato metoda se nazývá Prelex.
Dobré je poradit se se svým očním lékařem nebo kontaktovat kvalitní pracoviště, které se touto problematikou zabývá.
Přeji hezký zbytek neděle a jsem s úctou

as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: Laserová operace | Operace

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

12 + 8 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...