Rozdvojené vidění při čtení bílého textu na černém pozadí

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den, už tak několik týdnů mám pro někoho celkem minimální problém. Nosím nově čočky a tak si říkám jestli to není kvůli nim (do teď se mi nic takového nedělo, je mi 15 let) ale vždy když čtu něco bílého na černém tak se mi to jakoby rozdvojuje. Někdy se tohle děje i když se podívám na světla lamp. Říkám si, jestli by to nemohl být astigmatismus ale nedávno jsem byla u optičky kvůli čočkám která mi dělala takové to měření s tím horkovzdusnym balónem a nic mi nenamerila (alespoň mi o tom nic neřekla). Co si o tom myslíte? Budu ráda za odpověď

 


Odpověď

29. 11. 2023

Vážená slečno,

jakékoliv odborné lékařské vyšetření či dotazy k subjektivním steskům nezletilého může lékař podávat pouze zákonému zástupci (např. rodičům).

V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: Rozdvojené vidění

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

9 + 2 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...