Rozmazané vidění po rozkapání

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den pane doktore,

prosím o konzultaci: dcera 9 let po rozkapání očí Cyclogylem, měla rozmazané vidění 7 dní (nepřečetla žádná písmena v knize). Problémy s viděním řešíme nově. Paní doktorka není specialistka na děti a řekla mi, že neví, jak dlouho bude zhoršení zraku trvat. Chtěla jsem se zeptat, jestli je taková reakce očí v pořádku? Děkuji a přeji hezký den. V.


Odpověď

23. 9. 2021

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Cyclogyl patří mezi tzv. krátkodobá mydriatika = k úplné obnově akomodace obvykle dochází do 6 až 24 hodin. Návrat zornic do normálního stavu může u některých jedinců trvat několik dnů.
Pokud by stav přetrvával, doporučuji odeslání Vaší paní doktorkou k dětskému očnímu lékaři (oftalmopediatrovi).
V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: rozmazané vidění

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

4 + 1 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...