Šedý zákal – citlivost oka po operaci

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den,
jsem 7 týdnů po operaci šedého zákalu pravého oka – katarakty OP femtolaserem s impl. trifokální čočky Pan Optix.
Trpím silnými bolestmi hlavy, zrak na blízko je stále velmi rozmazaný a oko je velmi citlivé na světlo. Po užití Ibalginu 400 minimální a krátká úleva.
Ráda bych se zeptala, zda je tento stav běžný, popřípadě jak bych mohla moji situaci vyřešit ?
Děkuji za odpověď
Ivana


Odpověď

as. MUDr. Jaroslav Madunický, 7. 8. 2023, 16:41

Vážená pani Ivano.

V případě Vašeho šedého zákalu jste určitě udělala dobře s implantací trifokální nitrooční čočky. Sám bych jednal obdobně. Potíže, které uvádíte jsou zcela raritni, avšak nikdy je nelze vyloučit. Z důvodu , že neznám podrobnosti (původní refrakce, biometrii, průběh operace apod.) nemohu se k Vašim problémům detailně vyjádřit. Je to však čočka s finanční spoluúčasti, takže zařízení, které Vám operaci provedlo Vám určitě při očních kontrolách vše detailně vysvětlí.

V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: citlivost očí | Šedý zákal

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

8 + 5 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...