Tupozrakost a operace 6 dioptrií na levém oku?

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den pane doktore,
je mi 46let, v 10letech mi byla diagnostikována tupozrakost na levé oko, ( přes 6dioptrii), pravé oko úplně v pořádku. Byla by pro mě vhodná operace na snížení dioptrií a o kolik by se mohly snížit? Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Dytrtová


 

 

Odpověď

13. 1. 2022
Vážená paní,

děkuji za Váš dotaz. Tupozrakost lze léčit do 6-8 roku života. Důvodem je fakt, že vývoj prostorového vidění je ukončen přávě ve zmíněných letech. Neznám sice stupeň Vaší tupozrakosti, avšak vzhledem k Vašemu věku bych jenoznačně doporučoval výměnu čočky za čočku umělou na postiženém oku. A to buď monofokální (metoda RLE) nebo multifokální (metoda Prelex). V dnešní době lze touto metodou korigovat na nulovou refrakci (nebudete mít žádné dioptrie). Výkon nehradí pojišťovny. Laserovou korekci bych nedoporučoval.
V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: Operace | Tupozrakost

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

9 + 12 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...