Vysoký oční tlak mě vyděsil, a ráda bych znala Váš názor.

autor: | Poradna lékaře

Dotaz

Dobrý den pane doktore, je mi 54 let, po léčeném zánětu spojivek (21.2.2024 kapky a mast Tobradex), jsem měla stále rozmazané vidění, proto jsem šla 18.3.2024 na kontrolu, byl mi zjištěn vysoký oční tlak 24 a dle sdělení lékaře počínající šedý zákal.

Byla mi doporučena návštěva optiky pro pořízení brýlí a za 3 měsíce kontrola očního tlaku.

V optice mi byl zrak přeměřen, ale bylo mi sděleno, že by bylo dobré tlak přeměřit dříve než budeme dělat brýle, zda nebylo zvýšení jen mimořádné třeba po zánětu, protože dosud byl v pořádku, např. v lednu, když jsem byla na kontrole byl oční tlak 17 a o šedém zákalu lékař nic neříkal a při zánětu byl tlak 20.

Vysoký oční tlak mě vyděsil, a ráda bych znala Váš názor, děkuji, Hofmanová

 


Odpověď

23. 3. 2024

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Postup optiky je naprosto správný. Nejdříve normalizovat oční tlak a až poté předpis korekce.

U Vás se s velkou pravděpodobností jedná o přechodné zvýšení z důvodu užívání kapek a masti Tobradex. Ten totiž krom ATB tobramycin obsahuje dexamethazon, který může nitrooční tlak zvyšovat.

V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma:

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

9 + 15 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...