Záblesky a blikání v očích

autor: | Poradna lékaře

23. 4. 2022

Dobrý den,

již cca rok pozoruji jakési menší “mušky” před očima. Nijak jsem to neřešil, na internetu jsem se už dávněji dočetl, že se jedná o sklivcové zákalky, které nejsou nebezpečné. Teď se mi ale děje, že když se podívám na něco světlého (např. nebe), vidím takové “světelné blikání” (jsou to takové malé, blikající, tečky). Dále občasně vidím i “záblesky” (několik čar, které blikají, když se dívám na jeden bod, většinou taktéž světlé plochy). Již jsem se objednal k očnímu lékaři, nicméně mám termín až za týden. Může to být něco vážného? Děkuji…


Odpověď

26. 4. 2022

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Z příznaků, které uvádíte se s velkou pravděpodobností jedná o zadní ablaci sklivce (odlupování sklivce od sítnice).
S postupujícím věkem se objeví prakticky u každého jedince.
Nikdy však nelze vyloučit závažnější postižení sítnice. Držím palce při vyšetření.

V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: Blikání | Záblesky

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

12 + 15 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...