Záblesky v očích

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den,
pane doktore, již několik dní se mi při pohybu pravého oka zjevují záblesky, zejména ráno a večer. Je mi 61 let a nosím dpt brýle na čtení +3,00 dpt. Můžete mi prosím, alespoň přibližně popsat, o jaký problém se může jednat?
Děkuji za váš čas a odpověď.
Kočí David


 

 

Odpověď

as. MUDr. Jaroslav Madunický, 7. 1. 2021, 14:32

Přeji také hezký den.

Velmi častou příčinou Vámi popisovaného příznaku je tzv. ablace (odlupování) sklivce. Tato rosolovitá struktura vyplňuje nitro oka a nemá vlastní metabolismus. Při jeho “stárnutí” dochází ke zmenšení objemu a sklivec ztrácí kontakt se sítnicí. Za vnímání záblesků je zodpovědný zcela diskrétní pohyb nervových buněk sítnice při tomto procesu.
Je však nutné zdůraznit, že obdobné příznaky může mít i daleko nebezpečnější stav, a to odchlípení sítnice. Nutností je návštěva očního specialisty a určitě i pravidelné kontroly.

V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: Záblesky

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

2 + 12 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...