Změna osy cylindru

autor: | Poradna lékaře

Dobrý den,
po 5 letech jsem si nechala v optice přměřit zrak a vyrobit nové brýle. Během těch let jsem žádný úraz ani operaci očí neměla a přesto se mi na jednom oku změnila osa cylindru o 35 st., jak je to možné?
Předem děkuji za odpověď.
Hanka, Praha


 

 

Odpověď

as. MUDr. Jaroslav Madunický, 19. 11. 2020, 18:12

Vážená pani,

děkuji za Váš dotaz. Pokud Vám nyní nová korekce vyhovuje nejpravděpodobnější jsou tři možnosti:

mohlo by se jednat o počínající ektatické onemocnění- např. keratokonus. Jde o dědičné onemocnění charakteristické mimo jiné nejenom změnou osy, ale i nárustem hodnoty cylindrické korekce. Toto lze ozřejmit vyšetřením např. na přístroji zvaném Pentacam.
před 5-ti lety Vám nebyla předepsána správná korekce
změnu může způsobit například i počínající šedý zákal nebo změny v průhlednosti rohovky
V úctě as. MUDr. Jaroslav Madunický

Další články na téma: Cylindr

Zde můžete napsat dotaz panu doktorovi. Odpovíme vám na uvedený email.

13 + 12 =

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...