Kočičí brýle – komu sluší a proč?

Zdroj: Instagram

Brýle ve tvaru “kočičích očí” (cat-eye) mají specifický tvar, který umí lichotit různým tvarům obličeje. V tomto článku nabízíme krátký přehled, jak tyto brýle sluší různým tvarům obličeje a čím ho umí harmonizovat.

 

Jaké tvary obličejů rozlišujeme?

Pročtěte si tento krátký, ale praktický Průvodce tvary obličejů a zjistěte, jaký máte vy. Je to totiž klíč k tomu, abyste si uměli vybrat ty brýle, které vám dokonale sedí a sluší

Čtveratý obličej

Čtvercový tvar obličeje

Kočičí oči dodávají kontrast a ženskost k tvrdým liniím čtvercového obličeje. Zdůrazněné horní rohy brýlí mohou vizuálně zdvihnout oči a odklonit pozornost od tváří.

 

Obdélníkový obličej

Obdélníkový tvar obličeje

Horní část kočičích očí dodává vizuální šířku a vyvažuje délku obdélníkové tváře. Rámy by měly být dostatečně široké, aby vyplnily celou šířku obličejové linie.

Kulatý obličej

Kulatý tvar obličeje

Brýle tvaru kočičí oči dodávají dojmu elegance a zdůrazňují jemné linie kulaté tváře. Ostré a výrazné kočičí oči mohou vizuálně prodloužit tvář.

Oválný obličej

Oválný tvar obličeje

Oválný tvar obličeje si může dovolit téměř jakýkoliv styl brýlí tvaru kočičích očí, od klasických po moderní. Doporučuje se vybrat rám, který neniž příliš široký ani příliš úzký, aby se zachovala rovnováha.

Srdcový obličej

Srdcový tvar obličeje

Kočičí oči dodávají dojem ženskosti a vizuálně vyvažují širší čelo u srdcového tvaru obličeje. Rámy by měly být dostatečně široké, aby se vyrovnaly s nejširší částí obličeje.

Diamantový obličej

Diamantový tvar obličeje

Kočičí oči zmírňují výrazné lícní kosti a bradu a dodávají diamantovému obličeji dojmu elegance. Rámy by měly být dostatečně široké, aby vyvažovaly šířku lícních kostí.

Komu tedy sluší?

Celkově platí, že kočičí oči mohou být skvělým doplňkem k různým tvarům obličeje, a výběr závisí na osobních preferencích a celkovém stylu. Je vždy dobré zkoušet různé varianty a najít takové, které vám nejlépe sedí a sluší. V následujících odstavcích uvádíme stručný přehled základních tvarů kočičích brýlí. 

Základní tvary kočičích brýlí

A jaké tvary těchto brýlí tedy existují?

Klasické kočičí brýle, kočičí brýle

Klasické kočičí brýle

Tento styl má výrazné horní rohy, které směřují nahoru a ven. Rámy jsou obvykle silné a mohou být zdobené. Na obličeji vytváří dojem sebevědomí a elegance.

Rámy jsou obvykle silné a mohou být zdobené, což dodává na dramatičnosti. Žena se v nich může cítit sebevědomě a elegantně. Tento styl může vyvolat pocit, že jste v centru pozornosti a že jste odvážný a odhodlaný.

Moderní kočičí brýle, kočičí brýle

Moderní kočičí brýle

Tento styl je minimalistický s méně výraznými rohy. Rámy mohou být tenké a elegantní. Na obličeji vytváří sofistikovaný a moderní vzhled. Rámy mohou být tenké a elegantní, což dodává na subtilnosti.

Žena se v nich může cítit sofistikovaně a moderně. Tento styl může vyvolat pocit, že jste na vrcholu nejnovějších trendů a že jste inovativní a progresivní.

Retro kočičí brýle, kočičí brýle

Retro kočičí brýle

Tento styl je inspirován 50. a 60. lety a má velmi výrazné a dramatické rohy. Rámy mohou být zdobené a barevné. Na obličeji vytváří dojem retro šarmu a nostalgie. Rámy mohou být zdobené a barevné, což dodává na osobitosti. Žena se v nich může cítit nostalgicky a šarmantně. Tento styl může vyvolat pocit, že jste se vrátili do zlaté éry minulosti a že jste jedinečný a originální.

Oválné kočičí brýle, kočičí brýle

Oválné kočičí oči

Tento styl má méně výrazné rohy a je vhodný pro ty, kteří hledají subtilnější verzi kočičích očí. Na obličeji vytváří jemný a elegantní vzhled. Žena se v nich může cítit jemně a elegantně. Tento styl může vyvolat pocit, že jste sofistikovaný a rafinovaný, a že jste vyvážený a harmonický.

Široké kočičí brýle, kočičí brýle

Široké kočičí brýle

Tento styl má široké rámy, které se rozšiřují daleko za oči, což vytváří dramatický efekt. Na obličeji vytváří dojem odvahy a sebejistoty. Žena se v nich může cítit odvážně a sebejistě. Tento styl může vyvolat pocit, že jste silný a odhodlaný, a že jste odvážný a nebojácný.

Úzké kočičí brýle, kočičí brýle

Úzké kočičí brýle

Tento styl má úzké rámy, které se těsně obepínají kolem očí, což vytváří sofistikovaný a elegantní vzhled. Na obličeji vytváří dojem rafinovanosti a elegance. Žena se v nich může cítit rafinovaně a elegantně. Tento styl může vyvolat pocit, že jste sofistikovaný a elegantní, a že jste diskrétní a vkusný.

Shrnutí

Kočičí brýle je tvar dioptrických nebo slunečních brýlí, který sluší širokému spektru tvarů obličejů.

Je nabízen v mnoha variantách a stylech. Kočičí brýle jsou brýle, které svým charakterem mohou vnést do vašeho života jiskru, skvělou náladu a nečekané zážitky.

Nebojte se jich!

Přijďte si je vyzkoušet třeba k nám. Máme širokou nabídku tvarů i barev a téměř jistě jsou mězi němi i ty, do kterých byste se zamilovali.

Jsme vám blízko a kromě více než 1000 brýlí na prodejně provádíme celostní péči o zrak. Můžete si u nás nechat přesně přeměřit zrak či odborně vyšetřit oči, změřit nitrooční tlak, nebo otestovat barvocit.

Doctor Optic je totiž nejen oční optika!

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...