Moje barva brýlí – Co o mně napovídá?

Zdroj: Instagram

Barva brýlí

Barva vašich brýlí říká víc, než si možná uvědomujete!

Barva je mocná věc! Může ovlivnit vše od myšlenek, emocí a chování. Může dokonce ovlivnit to, jak se na nás ostatní dívají.

Chcete mít jistotu, že volbou barvy svých brýlí posíláte správnou zprávu? Zvýrazňujete to, co chcete?

Přečtěte si tento článek a připravte se na to, jak si vybrat tu nejlepší barvu pro své nové brýle. Dozvíte se následující:

● Že na barvě záleží
● Jaké jsou důležité úvodní úvahy před výběrem barvy brýlí
● Volit doplňkové versus kontrastní barvy?
● Co o vás napovídá barva Vašich brýlí

 

Proč záleží na barvě brýlí?

Cítili jste se někdy nemístně nebo nepohodlně, protože to, co jste měli na sobě, neodpovídalo vaší osobnosti, nebo to prostě jinak nepasovalo?

Známe to všichni.

Pokud se obecně oblékáte konzervativně, pravděpodobně byste se při cestě do práce cítili přinejmenším trochu trapně, například v neonově oranžovém kožichu s fialovými zebřími pruhy a blikající čelenkou s anténou.

Že ano?

Stejně tak, pokud jdete rádi na hranu a provokujete okolí, tradiční oblek s tuhým naškrobeným límečkem a manžetovými knoflíčky nebude dobře reprezentovat vaši osobnost.

Jistě si rozumíme…

Je čas na zábavu i místo pro formální oblečení, ale pamatujte, že své nové brýle budete pravděpodobně nosit každý den! Proto je tak důležité vybrat si barvu a styl brýlí, ve kterých se budete cítit pohodlně.

 

Důležité úvodní úvahy o volbě barvy brýlí

Co je ve vašem šatníku?

Nejprve rychle nahlédněte do svého šatníku. Co vidíte? Většinou neutrální odstíny černé, hnědé, bílé a námořnické? Jasná paleta duhových barev? Je prakticky všechno, co vlastníte, modré?

Poznejte svůj tón a odstíny

Podívej se do zrcadla. Pokud mají vaše vlasy, podtón pleti a očí spíše žlutočervené nebo olivově zelené spektrum, považuje se to za teplý typ.
Naproti tomu, pokud máte modrozelené podtóny pleti, modré nebo zelené oči a kaštanový nebo červený odstín vaší barvy vlasů, jste chladný typ.

Ano, existuje nekonečně mnoho variací! Tohle je jen stručný, základní popis pro obecnou představu.

Pro doplnění nebo kontrast? Toť otázka…

Bez ohledu na to, co máte ve svém šatníku nebo jaké jsou odstíny vašeho těla, pokud chcete, aby vaše nové brýle doplnily váš vzhled, pravděpodobně budete chtít zůstat u neutrální barvy, jako je černá, čirá nebo želvovina, co se týče barev vašich brýlí.

Pokud jsou vaše tělové odstíny teplé a většina vašeho oblečení také, pak by měly hezky fungovat červené, hnědé, oranžové nebo žluté barvy brýlí.

Chladná pleť a chladné barvy šatní skříně budou samozřejmě nejlépe ladit s brýlemi, které jsou modré, ale mohl by fungovat i odstín zelené či fialové.

Samozřejmě, pokud chcete odvážný, kontrastní vzhled, který o vás jasně vypovídá, nebojte se toho. Zdůrazněte svou barvu očí nebo vlasů. Kontrastujte své oříškové nebo tmavě hnědé oči s párem jasně modrých nebo zářivě zelených brýlí.

Rozzařte ty modré nebo zelené oči oranžovými nebo červenými rámečky. Tady to řídíte vy!

 

Co o vás napovídá barva vašich brýlí

Pojďme na zábavnější část. BARVA!

Už dlouho víme, že barvy, které lidé preferují – a vybírají si je sami – mohou reprezentovat mnoho věcí. Volba barvy přesahuje to, co „vypadá nejlépe“.

Ovlivňuje lidi kolem nás na podvědomé úrovni.

Zkuste si to představit. Co byste si mysleli, kdyby váš soused natřel svůj dům na bílo? Asi normálka. A co kdyby ho natřel na hnědo? No, a co kdyby to natřel jasně červenou?

Je zřejmé, že volba barvy není jen záležitost pro oči, ale že o nás vypovídá mnohem víc, než se na první pohled zdá.

 

Červené brýle

Červená je intenzivní barva spojená se silnými emocemi. Odpradávna byla spojována s akcí, vášní, vzrušením a někdy i nebezpečím.

Červené brýle mohou vyslat zprávu, že jste odvážní, dobrodružní a nebojíte se čelit výzvě. Nošení červené může být také ostatními interpretováno tak, že jste impulzivní.

Červená je ideální volbou barvy brýlí pro ty, kteří zastávají mocenské pozice – a ty, kteří se snaží reprezentovat svou autoritu a vůdčí schopnosti.

 

Oranžové brýle

Oranžová, blízká příbuzná červené, také představuje akci a vzrušení. Přitahuje pozornost – ale jiným způsobem. Oranžová představuje zábavu, sociální aspekty života, kreativní a optimistickou energii, kterou nelze spoutat.

Výběr veselého oranžového rámu brýlí můžete ostatním sdělit, že jste připraveni tvrdě pracovat – a hrát si. Nebojíte se jít do vedení, ale především jste týmový hráč. Jste „hybatelem“, který se věnuje nejen péči o svůj vlastní úspěch a naplnění, ale i o úspěch všech kolem vás.

Stejně pohodlně se noříte do hluboké intelektuální konverzace s přítelem, pořádáte banket nebo pronášíte projev na velké akci – a vše je pro vás zábava.

Oranžové brýle mohou být skvělou volbou pro rande, večírky, speciální akce a účast na dobrovolnických aktivitách.

 

Žluté brýle

Žlutá je barvou slunečné pozitivity, spokojenosti a čisté blaženosti. Je to jasná, výrazná barva, která rychle upoutá pohled, pak okamžitě uklidňuje a uklidňuje.

Vybude rozhodně vyčnívat z davu a upoutá pozornost při nošení žlutých brýlí!

Ti, kteří nosí veselé žluté obroučky brýlí, mohou být považováni za vzácné, odchozí a nezkrotné svobodné duchy. Žluté brýle mohou ostatním signalizovat, že do situace vnášíte pozitivitu a štěstí.

Můžete být také považováni za společenského motýla. Nabízíte jedinečné pohledy na život a rádi sdílíte svůj optimismus bez výhrad.

Zvažte žluté brýle, pokud vaše práce zahrnuje poradenství, prodej nebo marketing – nebo jako signál, že jste připraveni na další dobrodružství!

 

Zelené brýle

Ze všech barev je zelená možná nejrozšířenější. Lidé mají tendenci to milovat nebo nenávidět. V přírodě není hojnější barvy než zelená. Mnoho lidí si proto zelenou úzce spojuje se svěžestí venkovního prostředí, stejně jako s růstem, zdravím a životem samotným.

Může také symbolizovat štědrost a bohatství (naše peníze jsou přece zelené!). Naproti tomu zelená může být pro některé spojena s nemocí, chamtivostí a závistí.

Zelené brýle mohou světu ukázat, že máte rádi přírodu, společnost a dobrou konverzaci.

Pravděpodobně na vás bude pohlíženo jako na pohodového, vyrovnaného, inteligentního a schopného analyzovat a řešit složité problémy.

Nošení zelených brýlí může způsobit, že se ostatní budou cítit pohodlně, když vás vyhledávají pro radu a pomoc související s vyvážením a zvládáním životních tlaků.

Vyberte si zelené rámečky, abyste vynikli jako uznávaná autorita. Zelené brýle jsou vynikající volbou pro učitele, lékaře, zdravotní sestry a další, jejichž práce zahrnuje vzdělávání, zdravotnictví a finanční služby.

 

Modré brýle

Ach ano… uklidňující, nádherná, éterická modrá. Barva jasné oblohy zvěstující dobré počasí. Modrá představuje klid, stabilitu, harmonii a mír. Je to barva věrnosti.

Modrá vyvolává pocity důvěry v sílu a spolehlivost čehokoli, čeho se dotkne.

Jako barevná volba brýlí mohou modré brýle naznačovat, že se na vás můžete spolehnout. Jste dobrý přítel, společník a pracovník. Jste silní, odolní a připraveni udělat vše, co je potřeba, abyste svou práci dokončili, pokud se při tom nikdo nezraní.

Zvažte modré obroučky brýlí, které zvýrazní vaši jemnou, soucitnou povahu a vyšší ideály. Modré brýle jsou oblíbenou barevnou volbou pro jednotlivce v odvětví služeb, od dělníků po generální ředitele, stejně jako pastory, kněze, náboženské a duchovní pracovníky, kteří podporují naději a víru.

 

Nachové a fialové brýle

Fialová stojí sama nad všemi ostatními. Tato tradiční barva královské rodiny, která se v přírodě vyskytuje jen zřídka a její výroba je historicky nákladná, byla dlouho spojována s luxusem, mocí a výsadami.

Fialová dnes představuje posvátné, magické, mystické a tajemné, stejně jako svobodu, moudrost a vznešené ideály lidstva.

Ti, kteří se cítí přitahováni k fialové, mohou být považováni za jedinečné, kreativní nebo v kontaktu s nějakým aspektem božství. Fialové brýle mohou ladit s vaším outfitem a doplňky, ale vždy s nimi vyniknete.

Vyberte si uklidňující, povznášející fialovou, abyste inspirovali své okolí. Pokud jste umělec, spisovatel, novinář, vůdce komunity nebo jinak pracujete na tom, abyste vystavili ostatní novým možnostem a podněcovali změny, fialové brýle jsou možností, která stojí za zvážení!

 

Růžové brýle

Jemný odstín růžové je často spojován s jemnou hravostí, zábavou a ženskostí. Zatímco mnozí vnímají barvu jako poněkud slabou, nezralou nebo infantilní, někteří z nejmocnějších mužů raději nosí růžovou košili nebo kravatu.

Jako volba barvy brýlí je růžová stále oblíbená v našich rámech pro ženy, dospívající a děti. Může signalizovat hrdost a přijetí tím, že víte, kdo jste, co chcete, a nebojácně přijímáte emoce, lásku, péči a zájem o rodinu a přátele.

Ve světě, kde se skutečnost stala vzácností, může být výběr růžových brýlí jedním z nejodvážnějších a nejmocnějších kroků, které můžete udělat, bez ohledu na to, kdo jste.

 

Bílé brýle

Čistá. Čerstvá. Bílá jako barva představuje prázdné plátno – a všechny možnosti.

Ti, kteří oceňují pocit klidu a míru, často lákají k výběru bílých brýlí. Pokud půjdete touto cestou, můžete být považováni za nevinného a spořádaného.

Stejně jako u všech bílých oděvů a oděvů může být pro udržení jejich vzhledu vyžadováno značné úsilí.

Váš výběr bílých brýlí proto může být také interpretován tak, že jste člověk, který je čistý a že věnujete pozornost detailům, staráte se o sebe a také o ostatní. Dá se vám věřit.

Bílé brýle dokážou poslat toto poselství hlasitě a jasně pouhým pohledem, což z nich dělá perfektní rámy pro lékaře, sestry a zdravotnický personál, právníky a další, jejichž pracovní zaměření na těchto vlastnostech závisí.

 

Černé brýle

Nakonec se podívejme na černou. Je to barva síly. Černá je docela podobná červené ve svém emocionálním a psychologickém dopadu, stejně jako poselství, které vysílá o svém nositeli, ale s několika klíčovými rozdíly.

I když je černá odvážná, intenzivní a spojená se silnými emocemi, přináší také tajemství a pocit autoritu svému nositeli.

Výběrem černých brýlí můžete poslat zprávu, že oceňujete tradici, a přesto se nebojíte přijmout výzvu. Jste odvážní, silní a úctyhodní. Vaše okolí může mít pocit, že si vážíte lepších věcí v životě.

Jste ochotní, schopní a vážně se snažíte dosáhnout svých cílů. Zatímco někteří se mohou cítit zastrašeni, jiní jako vy oceňují vaši spolehlivost a důvěryhodnost. Řeknete, co máte na mysli, a podpořte tato slova činy.

Černé brýle jsou zároveň jednoduché, ale sofistikované. Obyčejné, a přesto luxusní. Je to odvážný, klasický vzhled, který říká, že to myslíte vážně.

Černé brýle jsou bezpečnou sázkou pro ty, kteří pracují v jakékoli oblasti, a jsou také skvělou volbou pro všechny činnosti.

 

Shrnutí

Přijďte otestovat jak působíte v různých barvách brýlí, ale také jak se cítíte v různých barvách brýlí.

Máme více než 1000 modelů na prodejně! Jsme nejdostupnější optika v zemi, prakticky za rohem.

Umíme dokonale stylistícké poradenství a pomůžeme vám vybrat brýle, které vystihují a podtrhují vaši osobitost. Brýle, ve kterých se budete cítit pohodlně a přitom sebevědomě přitažlivě. Brýle, které budete milovat!

V očních optikách Doctor Optic máte vždy, kromě služeb komplexního vyšetření očí a precizního měření zraku, také výběr z více než 1000 modelů brýlových obrub v barvách a stylech, které umí vystihnout každou osobnost či náladu.

Jsme tu, abychom vám pomohli vybrat brýle, které nejen napraví vaše zrakové problémy, ale také vám pomohu se dobře a jasně vyjádřit.

Přečtěte si více o tom jak rozpoznat váš tvar obličeje a o tom a jak si podle toho vybrat brýle, aby vám seděly a slušely.

Kontaktujte naše specialisty v péči o oči, abyste se dozvěděli více o všech dostupných možnostech a získali odbornou pomoc s výběrem vašich nových brýlí.

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...