Průvodce velikostmi brýlí

Zdroj: Instagram

Najděte svou ideální velikost brýlí!

Zkontrolujte velikost vašich aktuálních brýlí.

Nějsnadnější postup. Máte-li po ruce svoje brýle, podívejte se na vnitřní stranu “nožiček”. Hledejte sérii číslic, které vypadají přibližně takto:

52 [] 22 145 nebo někdy také takto 52-22-145.

Každá z těchto číslic udává jeden z klíčových rozměrů obrouček.

První číslo (A)

V příkladu výše je první číslice “52” šířka jedné čočky v milimetrech. Označuje nejširší část jedné čočky. To je důležité pro výběr brýlových obrub, aby se hodily k šířce obličeje.

Druhé, prostřední číslo (B)

Druhé číslo “22” pak značí šířku mostu, tedy část, která spojuje dvě čočky a zároveň leží na nose. Správná šířka mostu je důležitá pro pohodlné nošení brýlí.

Třetí, poslední číslo (C)

Třetí číslo “145” je délka stranic (lidově řečeno nožiček). Sledovat tenti rozměr je důležité pro to, aby brýle dobře seděly a nebyly za ušima příliš těsné, ale ani volné. Jinak by padaly.

Celé označení tedy obsahuje tyto údaje: šířku čoček, šířku mostu a délku stranic. Je to standardizovaný způsob, jak popsat rozměry brýlových obrub a pomáhá vám vybrat si správné rozměry, které vám budou dobře sedět.

V našem online katalogu brýlí u každého modelu samozřejmě uvádíme všechny tyto rozměry. Brýle si tam můžete důkladně prohlédnout, ale také si je můžete snadno a zdarma, nezávazně, nechat poslat na nejbližší prodejnu k vyzkoušení.

Použijte platební kartu

Nemáte-li po ruce brýle, které vám dobře sedí, můžete použít trik s platební kartou. Její rozměry jsou totiž standardizované a může tak být spolehlivým vodítkem.

Stoupněte si před zrcadlo a přiložte si kartu “navysoko” před jedno oko tak, aby jedna její hrana sledovala přesně středovou linii nosu. Jednoduše, aby byla karta srovnaná přesně se středem vašeho nosu.

Podle toho, kde vám končí druhá hrana karty, jestli až za okem a obočím, nebo v jeho části můžete odhadnout jakou velikost brýlí potřebujete.

Velikost brýlí “S”

Karta výrazně přesahuje za hranice vašeho oka.

Velikost brýlí “M”

Karta končí s zhruba vnějším okrajem vašeho oka.

Velikost “L”

Karta nedosahuje ani konce vašeho oka, je možná někde do 3/4.  

Není nad to si brýle vyzkoušet naživo!

Zastavte se u nás a vyzkoušejte si rozdíly naživo. Zjistěte, kde je nejbližší oční optika Doctor Optic apřijďte objevit správný rozměr vašich brýlí.

Nezávazně, jen tak.

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Nejlepší dosažitelnost

Jsme zarohem. Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Doctor Optic to je ...