Oční vady – ucelený přehled vad zraku s praktickými informacemi

Oční vady – tento článek je rozcestníkem do potížích se zrakem. Zjistěte, jaké jsou nejběžnější vady zraku, jak je rozpoznat, co je způsobuje a mnoho dalšího.

 

Krátkozrakost (Myopie)

Krátkozrakost, nebo také myopie, je stav, kdy vidíme dobře blízké předměty, ale na dálku máme problémy. To je způsobeno např. přílišnou zakřiveností oční rohovky nebo čočky. Krátkozrakost se koriguje brýlemi nebo kontaktními čočkami. Více se o krátkozrakosti dočtete zde.

 

Dalekozrakost (Hypermetropie)

Dalekozrakost, známá také jako hypermetropie, je opakem krátkozrakosti, tedy dobře vidíme na dálku, ale při čtení nebo pohledu na blízké předměty naše oči musíme namáhat. To je dáno nedostatečnou zakřiveností oční rohovky nebo čočky. Brýle nebo čočky pomáhají korekci. Více se o dalekozrakosti dočtete zde.

 

Astigmatismus

Astigmatismus způsobuje zkreslené vidění kvůli nepravidelné zakřivenosti oční čočky nebo rohovky. Předměty se mohou zdát rozmazané nebo zkřivené. Více se o astigmatismu dočtete zde.

 

Presbyopie

S presbyopií neboli vetchozrakostí se setkáme s postupujícím věkem. Ztráta pružnosti oční čočky způsobí, že si pro přesné vidění musíme pomáhat čtecími brýlemi. Více se o presbyopii – vetchozrakosti dočtete zde.

 

Barvoslepost

Barvoslepost může být dědičná a způsobit problémy se rozlišením barev. Vzácná forma této vady je úplná barvoslepost. Více se o barvosleposti dočtete zde.

 

Strabismus – šilhání

Strabismus známý také jako šilhání, znamená, že se naše oči nedívají na stejný bod. To může mít vliv na hloubku vidění. Šilhání se dále dělí podle směřování očí na Esotropie, Exotropie, Hypertropie a Hypotropie. Více se o šilhání dočtete zde.

 

Amblyopie – tupozrakost

Amblyopie, nebo líné oko, je stav, kdy jedno oko je silnější než druhé. Děti s amblyopií musí být diagnostikovány a léčeny brzy, aby se zabránilo zhoršení stavu a trvalým problémům se zrakem. Více se o tupozrakosti dočtete zde.

 

Fotofobie – Světloplachost

Fotofobie, známá také jako světloplachost, je přecitlivělost na světlo. To může být příznakem jiných očních problémů. Více se o světloplachosti dočtete zde.

 

Shrnutí

Oční vady negativně ovlivňují kvalitu našeho života. Často však zcela zbytečně. Pokud si myslíte, že trpíte nějakými z výše uvedených potíží, konzultace se zkušeným optometristou je prvním krokem ke správnému řešení. Řešení může zahrnovat brýle, kontaktní čočky nebo chirurgický zákrok. Nepodceňujte svůj zrak – správná péče o zrak dělá zázraky!

 

Celostní péče o zrak v Doctor Optic

V Doctor Optic, jsme oční specialisté s jednoduchým cílem: zajistit zdravý a silný zrak pro každého pacienta. Naše služby zahrnují oční vyšetření, korekci refrakčních vad a poradenství týkající se očního zdraví.

Díky moderním vyšetřovacím metodám a odborným optometristům jsme vaším partnerem na cestě k lepšímu vidění. U nás najdete nejen kvalitu péče, ale také stylistické poradenství a vybírání těch správných brýlí. Vaše oči si zaslouží to nejlepší – obraťte se na Doctor Optic a získejte péči, kterou si zasloužíte.

Proč využívat služeb Doctor Optic?

Zastavte se o svých potížích se zrakem nezávazně, ale odborně poradit, nebo si nechte přeměřit zrak, či profesionálně vyšetřit oči.

Sloužíme vám téměř 30 poctivých let celkem na 70 očních optikách v malých a středních městech po celé ČR.

 

Dosažitelnost v místě pobytu

Nemusíte nikam běhat, jezdit ani čekat 3 měsíce až bude volno u nejbližšího očního lékaře, když je to akutní právě těď. Stačí se snadno online nebo telefonicky objednat na měření zraku nebo vyšetřerní očí  u nás a máte garantovanou odbornost tohoto očního vyšetření.

Naši optometristé jsou pravidelně a osobně školení panem doktorem as. MUDr. Jaroslavem Madunickým, oftalmologem českého prezidenta.

 

Odborné poradenství

Ověřte si svůj zdravotní stav, jak moc je to vážné a co s tím. Ne se vším je nutné hned běžet k lékaři. Naši optometristé jsou školení a certifikovaní k odbornému vyšetření a doporučení. Garant kvality služeb Doctor Optic je as. MUDr. Jaroslav Madunický, oftalmolog českého prezidenta.

 

Moderní vyšetřovací přístroje

Vyšetření očí a měření refrakčních vad děláme na moderních a certifikovaných zdravotnických přístrojích vyvíjených v Německu.

 

Celostní péče o zrak

Komplexní měření zraku, vyšetření očí a odborné stylistické poradenství je součástí celostního přístupu v péči o zrak v očních optikách Doctor Optic.

 

Prevence

Včasný záchyt onemocnění očí předchází následným zbytečným komplikacím. Naši oční specialisté jsou školení a certifikovaní k odbornému posouzení očních nemocí a odborně vám poradí jak dál postupovat.

Oční optiky Doctor Optic to je ...